Zamość – twierdza otwarta na inwestorów!

  • 2 czerwca 2020
  • Materiał Partnera

Panorama Zamościa (fot. J&R Kraczek )

Zamość – miasto idealne,  o wyjątkowej historii, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, do niedawna postrzegane głównie jako obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Polski.  To miasto o dużym potencjale gospodarczym, otwarte na innowacje, oferujące przedsiębiorcom atrakcyjne warunki funkcjonowania. 
 
Przez Zamość biegną ważne szlaki komunikacyjne: droga ekspresowa S-17 łącząca Zamość z aglomeracją warszawską i droga krajowa 74, która zapewnia dogodny dojazd do węzła Janów Lubelski będącego częścią korytarza transportowego Via Carpatia. Od włączenia do autostrady A4 dzieli Zamość 100 km. 

Transgraniczne położenie – przy wschodniej granicy Unii Europejskiej,  bliskość Portu Lotniczego w Świdniku, a także dostęp do szerokiego toru Linii Hutniczej Szerokotorowej sprawia, że drugie co do wielkości miasto województwa lubelskiego ma potencjał by stać się silnym ośrodkiem gospodarczym. 

Kierunek, w którym podąża miasto doskonale obrazuje uruchomienie Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Dla potrzeb inwestorów przygotowano w pełni uzbrojone, wyposażone w infrastrukturę techniczną i przygotowane do realizacji przedsięwzięć gospodarczych dwa kompleksy działek przy ul. Starowiejskiej i Strefowej. 

Dzięki warunkom stworzonym w podstrefie Zamość, przedsiębiorcy mogą liczyć na wykwalifikowanych specjalistów, konkurencyjne koszty siły roboczej, przyjazne otoczenie biznesu oraz liczne zachęty inwestycyjne.

Jednym z zasadniczych atutów przemawiających za inwestowaniem w Podstrefie Zamość jest możliwość skorzystania z ulgi w podatku dochodowym w wysokości do 70 procent czy też zwolnienie z podatku od nieruchomości.

– Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć optymalne warunki dla przedsięwzięć inwestycyjnych. Wspieramy przedsiębiorców na każdym etapie inwestycji, począwszy od poszukiwania odpowiedniego gruntu po rekrutację wykwalifikowanych pracowników, aż do sfinalizowania inwestycji. – mówi Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamościa.

– Nasze mocne strony to coraz lepsza komunikacja z Europą Zachodnią, rosnąca wartość miasta jako marki turystycznej, kapitał społeczny, rozwijający się w oparciu o miejscowe szkoły wyższe a także fakt, że znajdujemy się w regionie o praktycznie nieograniczonych możliwościach jeśli chodzi o przetwórstwo spożywcze i przemysł drzewny. – mówi Andrzej Wnuk. – Dziś możemy mówić o pierwszych sukcesach w postaci innowacyjnych przedsiębiorstw działających w branżach związanych z przemysłem meblarskim, elektroniką precyzyjną czy produkcją energii ze źródeł odnawialnych. – dodaje.

– Dzięki pozyskanym funduszom unijnym udało się urzeczywistnić wizję miasta bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom. Konsekwentnie pozyskujemy środki zewnętrzne pozwalające sfinansować istotne dla społeczności lokalnej inwestycje w modernizację i budowę dróg, ścieżek rowerowych, termomodernizację budynków oświatowych czy tworzenie udogodnień dla osób starszych. – podsumowuje prezydent

Sąsiedztwo Roztocza  i jego wyjątkowych – w skali nie tylko kraju, ale całej Europy – walorów przyrodniczych, rosnąca wartość miasta jako marki turystycznej, bogaty kalendarz wydarzeń artystycznych i kulturalnych sprawia, że w Zamościu dobrze się żyje i wypoczywa. 
Efektem długoletniej pracy i determinacji  jest zmiana wizerunku Zamościa postrzeganego do niedawna wyłącznie jako ośrodek turystyczny wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Dzisiaj to miasto o dużym potencjale gospodarczym, inspirujące do działania, z dobrym klimatem inwestycyjnym.

www.investin.zamosc.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów