Zachodniopomorskie: Na ponad 2 ha działce powstanie farma fotowoltaiczna

  • 27 stycznia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Celowy Związek Gmin R-XXI po raz kolejny inwestuje w przyszłość energii elektrycznej. Inwestor pod koniec 2020 r  podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego o dofinansowanie projektu pn.: „Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy około 1 MWp na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Inwestycja powstanie na działce  o powierzchni 2,8318 ha w gmina Nowogard.

W ramach realizacji projektu zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna o mocy 1 MWp na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, w gminie Nowogard.

Realizacja projektu polega na budowie instalacji fotowoltaicznej o mocy około 1,0 MWp (±5%) składającej się z około 3180 modułów o mocy jednostkowej minimum 300 Wp, posadowionych na gruncie, na dedykowanej konstrukcji wsporczej. 
Ponadto projekt zakłada drogi dojazdowe techniczne oraz ogrodzenie terenu. 

Podstawowe parametry instalacji fotowoltaicznej wraz z konstrukcją wsporczą: 
•    Moc całkowita: około 1000,0 kWp
•    Powierzchnia zabudowy/ powierzchnia pod instalacją fotowoltaiczną: 4934,9 m2
•    Maksymalna wysokość konstrukcji wsporczej: 2,7 m
•    Odległość między stelażami: od 7 do 7,5 m

Instalacja fotowoltaiczna wpłynie na poprawę efektywności energetycznej Województwa Zachodniopomorskiego przede wszystkim poprzez wzrost poziomu wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie oddziaływania przedsięwzięcia. Szacuje się, że w wyniku wybudowania instalacji fotowoltaicznej nastąpi obniżenie emisji gazów cieplarnianych o ok. 795,95 ton równoważnika dwutlenku węgla.

Warto nadmienić, że będzie to już trzecia instalacja fotowoltaiczna na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu: 5.020.804,27 PLN
Wartość dofinansowania z EFRR: 1.951.487,30 PLN
Wkład własny Beneficjenta: 3.069.316,97 PLN

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów