Zabrze: Podpisano porozumienie w sprawie zagospodarowania terenów poprzemysłowych

  • 11 sierpnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. pixabay.com)

Zagospodarowanie terenu byłej KWK Makoszowy i koksowni Makoszowy było przedmiotem podpisanego porozumienia pomiędzy: Spółką Restrukturyzacji Kopalń, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Miastem Zabrze.

– To ważne, aby teren po KWK Makoszowy o powierzchni blisko 70 ha służył miastu i jego mieszkańcom – generując miejsca pracy, jak również tworząc nową przestrzeń społeczną. – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik prezydent Zabrza. – Dlatego powołałam specjalny zespół, w skład którego weszli przedstawiciele właścicieli terenu – SRK i JSW KOKS SA, KSSE oraz miasta. Jednak patrząc na sukces w przygotowanej przez nas strefie ekonomicznej w Mikulczycach, która zapełniona jest już w blisko 90 proc., wierzę że przy wsparciu rządu oraz miasta jesteśmy w skutecznie podjąć to wielkie wyzwanie. – dodaje Mańka-Szulik.

Koncepcja obejmuje opis aktualnego stanu terenów oraz zarys możliwych kierunków działań zmierzających do ich rewitalizacji. Dokument stanowi początek procesu zmierzającego do przekształcenia terenów, na których funkcjonowały kiedyś zakłady przemysłowe, a także budynków i obiektów, które pozostały po ich zamknięciu, dla potrzeb nowych użytkowników.

Podstawą działań była umowa z 10 czerwca ub. r., zawarta między ww. partnerami, a mająca na celu nawiązanie „współpracy w zakresie rewitalizacji i rozwoju terenów Miasta Zabrze w rejonie ulicy Makoszowskiej”. Efektem końcowym tej umowy jest podpisany dzisiaj w Zabrzu dokument.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów