W Stalowej Woli powstanie park inwestycyjny

  • 2 września 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. UM Stalowa Wola)

W Stalowej Woli zostało podpisane porozumienie pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. i Stalową Wolą o powołaniu Euro-Parku Stalowa Wola.

– Stworzenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego to wykreowanie nowej, gospodarczej marki na mapie Polski i Europy, z uwzględnieniem wielkiego, dotychczasowego potencjału przedsiębiorstw działających na terenie naszego miasta. – podkreślił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Zawarcie Porozumienia o współpracy jest bezpośrednim następstwem podpisania 28 sierpnia 2021 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę specustawy z dnia 23 lipca 2021 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych, dedykowanej tylko dwóm miejscom w Polsce, w tym terenom położonym w Stalowej Woli.

– Misją Agencji Rozwoju Przemysłu jako Spółki Skarbu Państwa, a także jako instytucji rozwoju jest m.in. wspieranie polskiego przemysłu i dążenie do jego rozwoju i innowacyjności. ARP S.A. jako zarządzająca m.in. Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną TSSE Euro-Park Wisłosan, dzięki bogatej ofercie instrumentów finansowych i pozafinansowych, od lat dba o rozwój gospodarczy i społeczny Województwa Podkarpackiego, w tym Stalowej Woli. STRATEGICZNY PARK PRZEMYSŁOWY EURO – PARK STALOWA WOLA, którego tworzenie inicjuje dzisiejsze porozumienie, nieprzypadkowo powstaje na terenie Stalowej Woli. To tereny, które posiadają potencjał, aby przy odpowiednim zaangażowaniu stron, mądrej współpracy i umiejętnym zarządzaniu, stać się centrum nowoczesnych technologii, dających wymierne korzyści społeczne i gospodarcze. – mówił Paweł Kolczyński, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

– Przed nami stworzenie najnowocześniejszej i najlepiej przygotowanej do dużych inwestycji strefy, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Podejmujemy dzisiaj działania, które w perspektywie najbliższej dekady stworzą kilkanaście tysięcy wysokopłatnych miejsc pracy w innowacyjnych, bardzo nowoczesnych i przyjaznych środowisku obszarach, z udziałem zarówno polskich jaki zagranicznych przedsiębiorców. – powiedział Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Dzięki ustawie, nieruchomości w Stalowej Woli mogą zostać przeznaczone pod inwestycje przemysłowe związane ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem nowoczesnych projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu, służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza lub strategicznej produkcji dla obronności państwa, wysokich technologii elektronicznych i procesorów, innowacyjnej technologii wodorowej, lotnictwa, motoryzacji oraz przemysłu tworzyw sztucznych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów