W gmine Syców ma powstać ogromne centrum logistyczne

  • 23 grudnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot.freepik.com)

Na ponad 20 ha działce, przy węźle Syców Wschód powstanie centrum logistyczne o powierzchni ponad 73 tys. mkw. – to powierzchnia ponad 10 boisk piłkarskich.

Powstające centrum logistyczne, to magazyny wysokiego składowania, których powierzchnia użytkowa w znacznej części jest już zarezerwowana. Ze względu na umowy z najemcami, inwestor nie może jeszcze na tym etapie podać, jakie firmy będą tam ulokowane. – informuje w komunikacie sycowski samorząd.

Gmina Syców, dzięki temu przedsięwzięciu, dołącza do prężnie rozwijającego się na Dolnym Śląsku trendu dostarczania nowoczesnej powierzchni magazynowej i logistycznej.

Tereny inwestycyjne przy trasie S8 przez długi czas nie były w kręgu zainteresowań potencjalnych przedsiębiorców i inwestorów. Nie interesowało ich ani bliskie sąsiedztwo stolicy Dolnego Śląska, ani możliwości wynikające z dostępności do drogi ekspresowej S8.

– Wielomiesięczne poszukiwania rozwiązań, udział samorządu w projektach z zakresu obsługi inwestora, liczne rozmowy burmistrza z przedstawicielami firm, przyniosły oczekiwany efekt. – w gminie Syców chce ulokować swoje przedsięwzięcie potentat z branży logistycznej - informuje sycowski samorząd.

Gmina Syców Gmina Syców dołącza do długofalowego trendu elektromobilności

Centrum logistyczne to nie jedyny sukces gminy Syców – w połowie listopada Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak podpisał list intencyjny z Polską Grupą Motoryzacyjną, reprezentowaną przez dyrektora zarządzającego Bartosza Mieleckiego. To dla Sycowa oraz wschodniej części regionu województwa dolnośląskiego początek nowego kierunku na drodze do wspierania rozwoju polskich firm w światowym trendzie przemysłu motoryzacyjnego.

– Trzeba podkreślić, że naszą intencją jest chęć wspierania wszelkich inicjatyw mających na celu inicjowanie aktywności inwestycyjnej w gminie Syców, a co za tym idzie na terenie Dolnego Śląska. – mówi Dariusz Maniak. Skupiamy się na tym, by otwarcie rozmawiać z każdym podmiotem, który chce tworzyć przedsięwzięcia wpisujące się w aktualne trendy gospodarcze. Współpraca z PGM to ponadto rozmowy związane z budowaniem nowych miejsc pracy czy realizacja projektów badawczo – rozwojowych.

Warto dodać, że współpraca będzie miała również szczególny charakter w obszarze projektu o nazwie PAPH - Polish Automotive Production Hub. PAPH zrzesza polskich producentów części i komponentów dla szeroko rozumianego przemysłu motoryzacyjnego, który adresowany jest do firm motoryzacyjnych z Europy Zachodniej, zainteresowanych przenoszeniem produkcji z Azji do Polski. Jego głównym założeniem jest m.in. łączenie członków PGM do łańcuchów dostaw dla nowych inwestorów, animowanie współpracy między inwestorami, a członkami PGM, np. w formule Joint Venture lub w innych wariantach kooperacji. 

W projekt ten po stronie PGM zaangażowany jest również sycowianin dr Tomasz Śniegula, doświadczony architekt z 20 letnim stażem, który specjalizuje się m.in. w zarządzaniu projektami inwestycyjnymi w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz w formule „zaprojektuj i zarządzaj”. To on wymyślił PAPH w ramach kluczowego klastra PGM.

Niewątpliwie podjęta współpraca w perspektywie czasu otworzy szerokie możliwości wspólnego rozwoju Polskiej Grupy Motoryzacyjnej i Gminy Syców oraz  Dolnego Śląska w obszarze lokowania nowych inwestycji, tworzenia miejsc pracy, nabywania nowych kompetencji, rozwoju edukacyjnego, a także rozwoju ekonomicznego.  – Podążanie za trendem elektromobilności to dla polskiego rozwoju gospodarczego, zarówno lokalnie jak i regionalnie jest bardzo ważne. Jako, że Syców leży blisko Wrocławia angażowanie się w takie projekty ma realną szansę powodzenia w wielu aspektach. Na to właśnie liczymy w najbliższej przyszłości. – dodaje burmistrz. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów