Toruń sprzedał trzy działki w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód

  • 9 września 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Działki inwestycyjne w Toruniu (fot. UM Toruń)

Trzy działki w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód na tzw. Abisynii zostały sprzedane. Do miejskiej kasy Torunia wpłynie prawie 1,3 miliona złotych. Przetarg odbył się 8 września 2020 roku. Nowi inwestorzy byli prowadzeni przez Centrum Wsparcia Biznesu.

Teren przy ulicy Świdnickiej 14 o powierzchni 0,5315 ha kupiła spółka HF Inverter, zajmująca się techniką napędową, za kwotę 454 500 złotych. Licytację działki przy ulicy Gminnej wygrała firma Transport Ciężarowy Szymon Ryszewski. Za teren o powierzchni 0,5027 ha musiała zapłacić 323 200 złotych.

Grunt w bardzo atrakcyjnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulicy Przelot i Gminnej (Świdnicka 6) nabyło przedsiębiorstwo Pulscenter z branży farmaceutycznej. Teren o powierzchni 0,5 ha kosztował ich 515 100 złotych. To kolejna inwestycja firmy w obszarze Strefy – w kwietniowym przetargu zakupili tam jeszcze inną nieruchomość.

– Wyniki dzisiejszych przetargów bardzo nas zadowalają. Jako Centrum Wsparcia Biznesu całe lato bardzo mocno przepracowaliśmy z inwestorami. Pierwsze efekty widać już dziś. To ważne, by w naszym mieście pojawiały się nowe inwestycje, szczególnie w tym czasie. Cieszy nas rozwój lokalnych firm. Każda nowa inwestycja, szczególnie na gminnym terenie inwestycyjnym, to dobra wiadomość dla budżetu miasta, rynku pracy oraz potencjału gospodarczego. – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. – Ostatnie miesiące bardzo aktywnie współpracowaliśmy też z inwestorami zewnętrznymi i jako jednostka reprezentująca miasto zrobiliśmy praktycznie wszystko, by zachęcić nowych inwestorów do „osiedlenia” się w Toruniu. Teraz oczekujemy na decyzje lokalizacyjne i mamy nadzieję, że pojawią się one jeszcze w tym roku, choć w tym przypadku należy pamiętać, że proces inwestycyjny często wymaga dużo czasu. – dodaje Szarszewski.

Kolejne przetargi terenów inwestycyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód planowane są na 22 września i 20 października 2020 roku.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów