Szwedzki inwestor zainwestuje na terenie SSE w Gminie Radziechowy-Wieprz

  • 21 czerwca 2021

Plac budowy nowego zakładu produkcyjnego firmy Bulten w Gminie Radziechowy-Wieprz (fot. UG Radziechowy-Wieprz)

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gminie Radziechowy-Wieprz powstanie nowaj fabryka koncernu BULTEN.

Bulten to jeden z największych na świecie dostawców elementów złącznych dla branży motoryzacyjnej. Mająca zakłady produkcyjne na prawie wszystkich kontynentach firma od 1998 roku obecna jest w Bielsku-Białej i Wilkowicach. Teraz wybuduje nowoczesny zakład na Żywiecczyźnie.

– Firma Bulten postrzegana jest jako pracodawca bezpieczny, a technologia, której użyjemy, wpisuje się nie tylko w trendy ekologiczne, ale także w trendy Przemysłu 4.0. Środowisko pracy, które stworzymy, będzie bezpieczne i przyjazne dla naszych pracowników. – mówił Radosław Banach, Prezes Zarządu Bulten Invest Sp. z o. o. i Bulten Polska S.A. 

– Zakład może być kolejnym kamieniem milowym w 148-letniej historii firmy. Zaznaczył też, że w trakcie budowy kluczowe będzie realizowanie założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju i środowiska. – podkreśla Andras Nyström, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Bulten

– W pierwszym etapie inwestycji na tym terenie powstaną hale produkcyjne, budynki biurowe, ale także farmy OZE (odnawialnych źródeł energii) - wierzymy, że to rozwiązanie pozwoli nam osiągnąć cel, jaki sobie postawiliśmy: neutralnej emisyjnie produkcji. Docelowo - ten zakład produkcyjny będzie jednym z najbezpieczniejszych, najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku i lokalnej społeczności. – mówi Ilona Szłapa, kierownik projektu z ramienia Bulten Polska.

Gmina Radziechowy-Wieprz leży w południowej części Województwa Śląskiego. Jest to gmina wiejska w powiecie żywieckim, która leży w granicach trzech mezoregionów: Kotliny Żywieckiej (centralna część gminy), Beskidu Śląskiego (zachodnia część gminy) i Beskidu Żywieckiego (wschodnia część gminy).

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów