Spółka Extral kupiła 6,5 ha w specjalnej strefie ekonomicznej w Rybniku

  • 23 czerwca 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Teren inwestycyjny w Rybniku (fot. UM Rybnik)

21 czerwca podpisany został akt notarialny sprzedaży nieruchomości położonych na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Rybniku. To efekt rozstrzygniętego 27 maja br. przetargu nieograniczonego.

Nowym inwestorem jest Extral Sp. z o.o. - firma zajmująca się produkcją profili aluminiowych i komponentów, której produkty dostarczane są klientom w całej Europie.

Spółka Extral nabyła nieruchomości położone w specjalnej strefie ekonomicznej od Miasta oraz od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej - o łącznej powierzchni ponad 6,5 ha (jest to największy teren inwestycyjny nabyty dotychczas przez inwestora w strefie ekonomicznej w Rybniku).

Przetarg odbył się w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., w wyniku zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Rybnik i KSSE. Akt notarialny został podpisany przez Prezesa Zarządu Extral Sp. z o.o., Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczerę, Wiceprezesa Zarządu KSSE Andrzeja Zabieglińskiego, a także przedstawicieli Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej.

– Spółka Extral to solidna, intensywnie rozwijająca się firma, dlatego jestem zadowolony, że zdecydowała się skorzystać z oferty jaką przygotowaliśmy wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Dla Miasta to kolejny duży inwestor pozyskany w tym roku. – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

ena sprzedanych nieruchomości gminnych (nie wliczając nieruchomości RSP) wyniosła 3 081 150,00 zł brutto. Do budżetu Miasta będą wpływać m.in. dochody z tytułu podatku od nieruchomości, a także w przyszłości z udziału w podatku dochodowym CIT (ich wysokość będzie zależna od harmonogramu budowy zakładu produkcyjnego oraz ostatecznej skali prowadzonej działalności).

Zakład produkcyjny Extral powstanie na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, przy ul. Ekonomicznej i Strefowej.

Warto przypomnieć, że w strefie swoją działalność prowadzą już Eloros Sp. z o.o. (Grupa Messer), Doosan Babcock Energy Polska S.A., Zakład Produkcyjny Chemii Budowlanej PIOTROWICE Sp. z o.o., a w bezpośrednim sąsiedztwie strefy zlokalizowany jest m.in. Park Biznesu Ballyvesey.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów