Słupska SSE wydaje kolejne decyzje o wsparciu inwestycji

  • 20 sierpnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (fot. materiał prasowy)

W 2020 roku w Słupskiej SSE wydano 6 decyzji o wsparciu, w ramach których przedsiębiorcy zainwestują ponad 45 mln zł przy zatrudnieniu 65 osób.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wydała kolejne decyzje o wsparciu w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Nowe inwestycje będą realizowane: przez firmę GAWIPOL Bartosz Gawin w miejscowości Zagórki w gminie Człuchów, w Płaszewku w Gminie Słupsk, gdzie powstanie nowa fabryka firmy EUROSTYROPIAN Jarosław Domaradzki, a także w Udorpiu Gminie Bytów, w której zainwestuje firma GAWIN Jarosław Gawin. Z kolei w Koszalinie zainwestują trzy firmy: Kunert Group Sp. z o.o., Odin Sp. z o.o. i Volante Sp. z o. o..

– Mimo negatywnego wpływu pandemii na sferę społeczno-gospodarczą zauważamy wzrost zainteresowania przedsiębiorców możliwością skorzystania z różnych form pomocy publicznej, w tym wydania im decyzji o wsparciu na nowe inwestycje. Obecnie wykorzystujemy nowe narzędzia do komunikacji zdalnej i dzięki temu jesteśmy do pełnej dyspozycji inwestorów, zarówno pod kątem przedstawiania im oferty inwestycyjnej, przeprowadzania konsultacji, procedury wydania decyzji o wsparciu, czy organizacji webinariów biznesowych. – mówi Mirosław Kamiński Prezes Zarządu PARR S.A.

Od wejścia w życie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji Strefa wydała łącznie 15 decyzji o wparciu o wartości 465 mln zł i utworzeniu blisko 150 nowych miejsc pracy. Pośród tych Inwestorów są przedsiębiorcy realizujący nowe inwestycje oraz rozwijający dotychczasowe działalności poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnej i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Firmy te reprezentują różne branże, pośród nich są głównie mikro, mali, średni, ale i również duzi przedsiębiorcy. Co ważne, większość z tych inwestycji zostanie zrealizowana na terenach o wysokiej stopie bezrobocia i miastach średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Dzięki tym przedsięwzięciom lokalne gospodarki będą miały szansę na zrównoważony rozwój.

Bogata oferta w obszarze Słupskiej SSE i dobrze rozwinięta infrastruktura usług okołobiznesowych zapewnia sprzyjający klimat inwestycyjny i społeczny. Z kolei możliwość uzyskania pomocy publicznej, szczególnie w dobie koronawirusa, może być decydującym impulsem dla firm, aby inwestować właśnie tu i teraz.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów