Rybnik zawarł porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu

  • 26 października 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Miasto Rybnik (fot. UM Rybnik)

Porozumienie Miasta z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) ma na celu zacieśnienie wzajemnej współpracy, której efektem będzie promocja gospodarcza Rybnika wśród potencjalnych inwestorów. Dokument, który nie rodzi żadnych zobowiązań finansowych dla partnerów, podpisali: Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, Prezes Zarządu PAIH Krzysztof Drynda oraz Członek Zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski.

– Poprzez współpracę z Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A. Rybnik podejmuje kolejne działania na rzecz rozwoju gospodarczego miasta. Będziemy otwarci na doświadczenie i wskazówki PAIH, promując jednocześnie poprzez Agencję  atuty Rybnika wśród potencjalnych inwestorów. – mówi Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

PAIH jest instytucją doradczą działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jej zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorców za granicą. 

Od wielu lat PAIH wspiera bardzo istotną część krajowej gospodarki, jaką jest sektor usług dla biznesu (BSS). Działania na rzecz pozyskania inwestorów z tego sektora podejmuje także Miasto Rybnik, współpracując chociażby z organizacją ABSL zrzeszającą firmy z rynku BSS, a także opracowując z Colliers International raport „Kierunek – Rybnik”

– Polska to dobry adres dla zagranicznych inwestorów. Jeśli chodzi o sektor BSS – jesteśmy liderem w regionie CEE, zarówno pod względem liczby centrów, jak i zatrudnienia w branży. Konkurujemy z innymi krajami m.in. dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom. Mamy do zaoferowania szeroki wybór lokalizacji, a przy odpowiednim zrozumieniu i znajomości rynków lokalnych, firmy zaczynają rozważać jako lokalizacje pod inwestycje nie tylko metropolie, ale i mniejsze polskie miasta. Widzimy, że ośrodki takie jak Rybnik, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego tak ważne jest, by pomagać inwestorom odkrywać potencjał Polski w różnych jej regionach. Taka jest rola PAIH i temu też służy zawarte porozumienie. – mówi Krzysztof Drynda, Prezes PAIH.

Wykorzystywana i promowana będzie marka Invest in Rybnik, która jest wynikiem standaryzacji obsługi inwestorów w samorządzie. Taka kategoryzacja ułatwia  przedsiębiorcom docieranie do poszczególnych miast i gmin w Polsce. Jest to kontynuacja wcześniejszych działań PAIH w budowaniu marki Invest in Poland, a także jej wykorzystania przez poszczególne województwa (np. Invest in Silesia). 

Dla lepszej współpracy z przedsiębiorcami założone zostało miejskie konto w serwisie LinkedIn. Dodatkowo  na stronie internetowej www.rybnik.eu dla inwestorów i przedsiębiorców funkcjonuje zakładka Biznes.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów