Rybnik sprzedaje działki inwestycyjne w dzielnicy Niewiadom

  • 27 grudnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Dziaki inwestycyjne w Rybniku - ul. Sportowa

Miasto Rybnik ogłosiło przetarg nieograniczony na sprzedaż działek inwestycyjnych przy ul. Sportowej w dzielnicy Niewiadom, na terenie poddanym w ubiegłych latach rekultywacji (wcześniej była w tym miejscu kopalniana hałda).

Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 10 lutego 2022 roku. Wystawiony na sprzedaż teren, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod działalność usługową i produkcyjną. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przebiega linia kolejowa oraz droga wojewódzka nr 935.

Warto pamiętać, że Miasto planuje również realizację II etapu budowy Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna, który skomunikuje tereny przy ul. Sportowej z autostradą A1.

– Bardzo mnie cieszy, że następuje kolejny krok w celu zagospodarowania byłej hałdy w Niewiadomiu, ponieważ ta część naszego miasta, od lat czeka na atrakcyjne zagospodarowanie – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. –  Wierzę, że zaangażowanie miasta  w przygotowanie atrakcyjnej oferty sprzedaży przyniesie oczekiwane efekty – dodaje Kuczera.

Przetarg obejmuje większą część terenu po byłej hałdzie, który został podzielony na kilka poziomów. Na górnym poziomie planowana jest z kolei budowa drogi dojazdowej (obecnie projektowana), a teren zostanie podzielony na działki dostępne dla kolejnych inwestorów.

Miejskie tereny inwestycyjne cieszą się ostatnio powodzeniem

– Kolejni inwestorzy nabywają nieruchomości od Miasta. Na sprzedanych działkach powstanie zabudowa usługowa i mieszkalna. To szansa na nowe miejsca pracy, rozwój istniejących firm oraz powstanie atrakcyjnej zabudowy. – wskazuje prezydent Piotr Kuczera.

W czerwcu br. Miasto sprzedało nieruchomość położoną przy ulicy Jerzego Giedroycia w dzielnicy Meksyk. Inwestorem jest spółka z województwa dolnośląskiego z branży motoryzacyjnej, która na nieruchomości o powierzchni 1,2 ha zamierza wybudować zakład usługowy o zasięgu regionalnym dla jednej z wiodących marek samochodów. Łącznie z drugą inwestycją planowaną na terenie Rybnika inwestor zamierza zatrudnić docelowo ponad 100 pracowników. Cena sprzedaży terenu, osiągnięta w wyniku przetargu, wyniosła 1 373 600 zł netto.

W czerwcu br. została również sprzedana zabudowana nieruchomość przy ulicy Cmentarnej w dzielnicy Śródmieście. Cena sprzedaży w przetargu wyniosła 383 000 zł netto. Inwestorzy zamierzają przeprowadzić remont i rozbudowę budynku, w którym docelowo przygotowane zostaną lokale mieszkalne.

W marcu w wyniku przetargu za 364 000 zł netto sprzedana została nieruchomość niezabudowana przy skrzyżowaniu ulicy Lipowej i ulicy Gliwickiej. Inwestor z województwa śląskiego zamierza wybudować tam budynek mieszkalno-usługowy.

Z kolei nieruchomości niezabudowane przy ul. Podmiejskiej nabyła w przetargu rybnicka firma Smart Plac Sp. z o.o. (prawo użytkowania wieczystego w cenie 120 190 zł netto).

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów