Powstaje Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód

  • 26 maja 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód (fot. UM Toruń)

Centrum Wsparcia Biznesu zaprezentowało inwestycje powstające wzdłuż ulicy Przelot w północno-wschodniej części Torunia. Znajduje się tam kilkadziesiąt działek przeznaczonych dla przedsiębiorców. 

W strefie między drogą krajową nr 15, a drogą krajową nr 10 funkcjonuje już centrum logistyczne Grupy TZMO, a działalność rozpoczęła także pierwsza hala magazynowo-produkcyjna firmy Panattoni, w której działalność prowadzą firmy Inpost i United Beverages.

Działki inwestycyjne w tej części miasta kupiły także firmy Exodus, Pulscenter, MGB i Rollstick. Cała strefa obejmuje blisko 40 ha, z czego ponad 7 ha dedykowanych jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Miejscy planiści przeznaczyli te tereny pod obiekty usługowo-produkcyjne i składy magazynowe. Są to tereny niezabudowane, ale w sąsiedztwie znajduje się niezbędna infrastruktura. Ulica Przelot przygotowana przez Miejski Zarząd Dróg w 2015 r., jest w pełni uzbrojona. W ramach unijnego projektu położono sieci wodociągowe, sanitarne i  kanalizację deszczową. Pojawiło się także oświetlenie dróg.

W sumie, na tym terenie zainwestowano ponad 2,5 mln zł. Po zakończeniu projektu miasto uzupełniło infrastrukturę o utwardzenie ul. Świdnickiej na odcinku 610 metrów.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów