Pond 5 ha znalazło nabywcę w Dąbrowie Górniczej

  • 24 lutego 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Tereny Inwestycyjne w Tucznawie - Dąbrowa Górnicza (fot. UMDG)

Instanta – producent kawy kupił teren o powierzchni blisko 5,5 ha pod budowę nowego zakładu na terenie KSSE w Dąbrowie Górniczej w Tucznawie.  Wartość inwestycji to 55 mln zł.

Instanta to pierwszy inwestor z branży spożywczej, który zbuduje swój zakład na terenie KSSE w Tucznawie. To najlepszy dowód na to, że zespół współpracujący z inwestorami oraz tereny inwestycyjne w Tucznawie są gotowe na każde wyzwanie, bez względu na branżę. – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

W ramach nowej inwestycji nfirma zainwestuje 55 mln zł  w budowę zakładu produkującego kawę, który będzie miejscem pracy dla 50 pracowników. 

– Jesteśmy pasjonatami tego, co robimy na każdym etapie procesu. Ciągle się rozwijamy, dążąc do realizacji własnych marzeń i celów. Posiadamy zespół doświadczonych i zaangażowanych pracowników, specjalistów w branży kawowej. Jesteśmy zgranym i skutecznym zespołem, nastawionym na podejmowanie nowych wyzwań. – zaznacza Miron Teda dyrektor techniczny Instanta.

Strefa gospodarcza w Tucznawie stanowi ważny filar rozwoju Dabrowy Górniczej, a jej uruchomienie było strategiczną decyzją dąbrowskiego samorządu. Inwestorzy to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także zastrzyk gotówki do miejskiej kasy, wpływającej m.in. z opłat i podatków oraz ze sprzedaży nieruchomości.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów