Podlaskie: Rusza konkurs na dofinansowanie terenów inwestycyjnych

  • 11 stycznia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Budżet tego konkursu wynosi 6 mln zł. Wnioski można składać od 31 stycznia do 30 kwietnia 2020 roku. (fot. pixabay.com)

Z końcem stycznia rusza konkurs na dofinansowanie terenów inwestycyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w województwie podlaskim. Jeśli gmina chce przyciągnąć inwestorów, stworzyć dobre warunki do rozwoju firm, powinna wziąć w nim udział.

W konkursie można uzyskać dotację na przygotowanie nowych lub rozbudowę już istniejących terenów inwestycyjnych, w szczególności na prace studyjno-koncepcyjne, badania geotechniczne, uzbrojenie w media, oraz budowę lub modernizację wewnętrznego układu komunikacyjnego.

Budżet tego konkursu wynosi 6 mln zł. Wnioski można składać od 31 stycznia do 30 kwietnia 2020 roku. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na lipiec tego roku.

– Zachęcam do udziału w tym konkursie, zwłaszcza że to ostatni konkurs na takie inwestycje w tym programie regionalnym. – mówi Karolina Perkowska, p.o. dyrektora Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 

– Czy warto? Zdecydowanie, tak! Przekonały się o tym gminy, które przygotowały takie tereny, korzystając z dofinansowania. W ten sposób podniosły swoją atrakcyjność inwestycyjną: przyciągnęły nowych inwestorów i rozwinęły lokalną przedsiębiorczość. To oznacza wiele korzyści dla gminy i dla mieszkańców: wpływy z podatków, miejsca pracy, kontrakty dla kooperujących z inwestorami firm lokalnych – dodaje Perkowska.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie www.rpo.wrotapodlasia.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów