Płock: Plaża gwiazd czeka na inwestora

  • 28 lutego 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Płock - Sobótka (fot. UM Płock)

Wielkie imprezy muzyczne jak Audioriver czy Reggaeland, coraz więcej mniejszych wydarzeń powodują, że plaża nad zalewem Sobótka w Płocku cieszy się ogromnym powodzeniem. Świetną inwestycją będzie nowe Centrum Sportowo–Rekreacyjne, które ma powstać w tym miejscu.

W pobliżu plaży odbywa się wiele imprez i miejsce to jest już znane publiczności w całej Polsce. Przykładowo na imprezę Audioriver co roku wyprzedawane są wszystkie bilety, a dziennie bawi się na niej po 30 tys. osób. Występują tam takie gwiazdy jak Bonobo, Richie Hawtin, Ensemble, ZHU czy The Belleville Three. 

Zalew Sobótka jest jednym z najczystszych akwenów na Mazowszu, malowniczo położonym u stóp nadwiślańskiej skarpy, w pobliżu amfiteatru i bulwarów. Latem działa tam popularne kąpielisko miejskie z piaszczystą plażą, wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych, odbywają się zawody wioślarskie, turnieje siatkówki plażowej oraz thriatlonu. Można tu pływać pod okiem ratownika i wypożyczyć wodny sprzęt. Na plaży znajduje się m.in. stacja roweru miejskiego, co pozwala na szybki i wygodny dojazd bez problemów z parkowaniem.

To właśnie tam ma powstać Centrum Sportowo-Rekreacyjne. Inwestycja ma być realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Z jednej  strony to Gmina Miasto Płock, a z drugiej – przedsiębiorca polski lub zagraniczny. Wkładem miasta jest nieruchomość gruntowa, na której powstanie obiekt. Do wykorzystania pod budowę jest trójkątna działka przylegająca od zachodu do zalewu o pow. 3,4 h oraz 1,2 ha przy środkowej części Sobótki, od strony Wisły. Działka pokryta jest zielenią niską i wysoką, znajdują się na niej dojścia i dojazdy. 

Płock poszukuje inwestora, któremu powierzone zostaną: odpowiedzialność za zaprojektowanie, sfinansowanie i wykonanie robót budowlanych, dając tym samym wyłączne prawo do eksploatacji i pobierania zysków z powstałego obiektu. Podstawą współpracy będzie umowa o PPP zawarta na 25 lat. Czas ten ma umożliwić partnerowi prywatnemu odzyskanie poniesionych kosztów inwestycji oraz późniejszego utrzymania i zarządzania obiektem. Szczególnie zależy nam na sfinalizowaniu tego wyjątkowego projektu, który zdecydowanie podniesie atrakcyjność miasta, dostarczając zarówno mieszkańcom jak i przyjezdnym kolejnych pozytywnych wrażeń.


– Szkoda, żeby tak piękne tereny nie były wykorzystane również w chłodniejszych  miesiącach. – mówi Jacek Terebus, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Rozwoju i Inwestycji. – Dlatego narodził się pomysł stworzenia całorocznego centrum rekreacyjno-sportowego, które z pewnością przyciągnie nad Wisłę zwolenników aktywnego wypoczynku. Płocczanie docenią możliwość korzystania z nowych form rekreacji, bo to bardzo aktywna społeczność! Wystarczy spojrzeć na frekwencję w studiach fitness, na basenach, czy entuzjastyczne reakcje na pojawienie się w rowerów miejskich. – dodaje Jacek Terebus.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów