Na Podkarpaciu przybędzie terenów inwestycyjnych

  • 20 lipca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Na Podkarpaciu przybędzie terenów inwestycyjnych (fot. freepik.com)

Rada Miasta Rzeszowa obradować będzie nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego na terenie parku naukowo-technologicznego, prowadzonego przez samorząd powiatu rzeszowskiego. Zmiana ma związek z planowaną  przez Starostwo w na tym obszarze, milionową inwestycją.

Nowa inwestycja wybudowana zostanie na obszarze o powierzchni ponad 7 ha. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy między Starostwem Powiatowym w Rzeszowie a inwestorem, firmą produkcyjną.

– O skali tego przedsięwzięcia świadczy m.in. fakt, że inwestor zamierza  zatrudnić na 380  osób i wybudować obiekt o powierzchni 35 tys. mkw. To dla mieszkańców naszego powiatu to doskonała wiadomość, bo  oznacza nowe miejsca pracy i nowe technologie, które wzbogacą  gospodarczą ofertę naszego regionu. – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Inwestycja za 300 mln zł

– Szacujemy, że kwota tej inwestycji może wynieść nawet 200 – 300 milionów zł. Inwestor chce wybudować w tym miejscu dużą halę produkcyjną, która stanęłaby na dwóch działkach obecnie przedzielonych drogą dojazdową. W związku z tym konieczne jest usunięcie z planu tej drogi i scalenie obu działek w jeden teren. W najbliższy wtorek (21 lipca br.) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa, podczas której będzie rozpatrywany projekt dotyczący zmiany planu zagospodarowania tego terenu. – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Powiatu Rzeszowskiego.

Nowa inwestycja ma powstać w północno-zachodniej części osiedla Miłocin.

– Celem zmiany planu jest ustalenie zasad zabudowy i zagospodarowania terenu uwzględniających nowe potrzeby i uwarunkowania dla terenów  inwestycyjnych. Ta zmiana znacznie poprawi warunki inwestowania na tym obszarze poprzez zwiększenie powierzchni terenu  możliwego do zabudowy, a także  będzie dostosowana do potrzeb technologicznych przewidzianej dla nowej inwestycji produkcyjnej. – mówi Krzysztof Jarosz, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów