Na 8 ha działce w Mszczonowie powstanie park przemysłowy

  • 23 czerwca 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Michał Stachura, członek zarządu, Head of Finance w LCube

Deweloper magazynowy LCube rozpoczął przygotowania do realizacji swojej kolejnej inwestycji. W Mszczonowie na działce ok. 8 ha ma powstać docelowo obiekt  liczący około 35 tys. mkw.. To kolejna znacząca inwestycja dewelopera, po LCube Logistic Park Wrocław, w której prace budowlane powinny się rozpocząć na przełomie 2022/23 r.

Mszczonów to bardzo popularna lokalizacja w centralnej Polsce, w odległości ok. 50 km od Warszawy i bezpośrednim sąsiedztwie ważnego węzła komunikacyjnego - drogi krajowej nr 8, łączącej północ z południem i drogi krajowej nr 50, jak i obwodnicy Warszawy, oraz 30 km od autostrady A2. Dogodne położenie na szlakach komunikacyjnych sprawia, że jest to lokalizacja budząca duże zainteresowanie zarówno branży logistycznej, jak i firm dystrybucyjnych, które jak przykładowo koncern PepsiCo, lokują tam swoje magazyny centralne.

 – Tworząc nasze inwestycje staramy się podążać, za potrzebami naszych najemców. Mszczonów to bardzo popularna lokalizacja, mająca wiele zalet, jeśli chodzi o lokalizacje w centralnej Polsce. Szybkie sfinalizowanie zakupu działki, powinno nam pozwolić jeszcze w tym roku rozpocząć rozmowy dotyczące komercjalizacji obiektu. Rynek wciąż sprzyja magazynom, jeśli chodzi o popyt, choć oczywiście cała branża musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami, takimi jak zakłócone łańcuchy dostaw, jeśli chodzi o materiały budowlane oraz wzrost kosztów budowy. – mówi Michał Stachura, członek zarządu, Head of Finance w LCube.

Mszczonów, to kolejny  Park przemysłowo-magazynowy, w którym LCube prowadzi intensywne przygotowania do rozpoczęcia budowy. Z nieco bardziej zaawansowanym procesem mamy do czynienia w przypadku LCube Logistic Park Wrocław, gdzie deweloper czeka na wydanie decyzji środowiskowej. W podwrocławskiej miejscowości Dobrzykowice ma powstać ok. 60 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, a budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

– Marka LCube jest stosunkowo nowa na rynku deweloperskim, ale od samego początku stawiamy na kompetencje i doświadczenie. Dzięki temu rozwijamy się planowo i rośniemy razem z naszymi projektami. Zaczęliśmy od projektu w Rzeszowie, gdzie docelowo będzie dostępne około 25 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Potem przyszedł czas na Logistic Park Szczecin Goleniów, gdzie rozpoczęła się właśnie budowa parku o powierzchni 12 tys. mkw.. Teraz przyszedł czas na większe projekty. Oczywiście myślimy o kolejnych inwestycjach w całej Polsce. – dodaje Michał Stachura.

LCube realizuje strategię polegającą na budowie zróżnicowanego portfolio, które będzie się składało zarówno z mniejszych obiektów (około 10 tys. mkw.), poprzez średnie magazyny (50 tys. mkw.) po tradycyjne big boksy w parkach logistycznych (powyżej 100 tys. mkw.). Poza skutecznym pozyskiwaniem nowych projektów, deweloper chce by znakiem rozpoznawczym firmy były takie działania jak skupienie się na potrzebach najemców i realizacja strategii zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla deweloper wszystkie obiekty wybudowane przez LCube będą certyfikowane w systemie BREEAM i będą stawiały na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, a spółka stworzyła już własną strategią ESG. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów