MLP rewitalizuje tereny poprzemysłowe w Niemczech

  • 23 listopada 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. informacja prasowa)

MLP Group wybuduje na działce o powierzchni około 11 hektarów nowoczesny park biznesowy. Na terenach przemysłowych, po byłej fabryce drutu Thyssen w Gelsenkirchen-Schalke, powstanie około 55.000 mkw. zrównoważonej pod względem ekologicznym elastycznie użytkowanej powierzchni, przeznaczonej dla szerokiej gamy najemców. 

– Dzięki nabyciu przez MLP Group tego terenu i planowanemu projektowi miasto Gelsenkirchen zyskuje nie tylko ważnego partnera gospodarczego. Może jednocześnie się cieszyć z dobrego i zrównoważonego rozwoju obszaru, który od dłuższego czasu był prawie nieużywany. To bardzo dobra wiadomość dla Gelsenkirchen, a zwłaszcza dla dzielnicy Schalke-Nord. – powiedziała burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge podczas prezentacji projektu w Gelsenkirchen Science Park.

Planowanych jest łącznie osiem budynków o powierzchni od 1.000 do 10.000 m2. We wschodniej części MLP Business Park Schalke powstaną trzy hale o elastycznym przeznaczeniu, które są szczególnie dostosowane do potrzeb lokalnych firm usługowych i handlowych. Większe jednostki mogą być również dzielone w zależności od potrzeb użytkowników.

– MLP Group ma duże doświadczenie w rewitalizacji byłych terenów przemysłowych. Koncepcja opracowana wspólnie z miastem Gelsenkirchen i władzami jest całkowicie uzasadniona i przemyślana. Z jednej strony doskonale wpisuje się w zakres wymagań zdefiniowanych w kontekście "Schalke-Nord", a z drugiej strony spełnia życzenia lokalnych, regionalnych i ponadregionalnych najemców z różnych branż. – podkreślił Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager Germany & Austria w MLP Group.

Nowa inwestycja MLP Group znajdujące się w środku jednego z największych obszarów gospodarczych i konsumenckich w Europie. Dzięki doskonałej lokalizacji i połączeniu komunikacyjnemu z autostradami A42 i A44, MLP Business Park Schalke jest atrakcyjny dla użytkowników z wielu różnych sektorów od przedsiębiorstw produkcyjnych i przetwórczych, poprzez e-commerce i logistykę, po lokalne zakłady rzemieślnicze i usługowe. Projekt ma także na celu rewitalizację i modernizację opuszczonego terenu. Właśnie do tego miasto Gelsenkirchen przywiązuje szczególną wagę.

Według Patricka Schumacher-Kurowskiego, kolejnym krokiem będzie uszczegółowienie koncepcji w ścisłej współpracy z władzami miasta. MLP Group, które zainwestuje w projekt ponad 40 mln euro, oczekuje, że plan zagospodarowania będzie gotowy w połowie 2023 roku, a budowa mogłaby się rozpocząć w drugiej połowie 2023 roku. Prace rozbiórkowe istniejących budynków mają ruszyć już pod koniec 2021 roku. Działalność operacyjna MLP Business Park Schalke powinna rozpocząć się w połowie 2024 roku.

Budynki parku biznesowego są realizowane przez MLP Group zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Trwają starania o uzyskanie certyfikatu DGNB Gold (German Sustainable Building Council) dla obiektów. Koncepcja zrównoważonego rozwoju obejmuje również wykorzystanie powierzchni dachów na systemy fotowoltaiczne. Zielony prąd w jak największym stopniu będzie wykorzystywany także do wytwarzania ciepła. MLP Group już podczas budowy będzie wykorzystywać przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu. Współpraca z regionalnymi firmami i zakup materiałów budowlanych od lokalnych dostawców, spowoduje, że ślad węglowy związany z realizacją inwestycji będzie na niskim poziomie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów