MLP Group pozyskało 30 mln i będzie kupować grunty inwestycyjne

  • 26 lutego 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

MLP Wrocław

MLP Group wyemitowało obligacje o łącznej wartości 30 mln euro. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup gruntów oraz realizację nowych projektów magazynowych w Polsce oraz za granicą. 26 lutego br. papiery dłużne zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst.

MLP Group przyspiesza ekspansję zagraniczną oraz umacnia swoją pozycję na rynku krajowym. W realizacji i przygotowaniu są nowe projekty w Niemczech oraz Rumunii. Najnowszym przedsięwzięciem jest wejście na rynek austriacki i budowa parku logistycznego w pobliżu Wiednia. Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych mocno inwestuje również w Polsce, gdzie w przygotowaniu ma wiele nowych projektów.

Na realizację planów rozwoju MLP Group wyemitowało w ramach oferty publicznej pięcioletnie obligacje o łącznej wartości emisyjnej wynoszącej 30 mln euro (około 130 mln zł). Obligacje podlegają zmiennemu oprocentowaniu w wysokości stawki EURIBOR, dla sześciomiesięcznych depozytów bankowych w euro, powiększonej o marżę. Począwszy od 26 lutego br. papiery dłużne zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst.
 

– Pozyskane środki pozwolą nam na dalszy dynamiczny wzrost oferty nowoczesnych powierzchni magazynowych zarówno na rynku polskim oraz w ramach prowadzonej ekspansji zagranicznej. Pieniądze przeznaczymy na zakup gruntów inwestycyjnych oraz finansowanie budowy parków logistycznych. W przygotowaniu mamy kilka nowych projektów m.in. w okolicy Wrocławia, Łodzi oraz na rynku niemieckim oraz austriackim. Wdrażając kolejne inwestycje wykorzystujemy utrzymującą się świetną koniunkturę w branży magazynowej. Popyt na nowe powierzchnie jest cały czas bardzo duży co pozwala nam dynamicznie zwiększać skalę działania. – powiedziała Monika Dobosz, Dyrektor Finansowy w MLP Group S.A.

Grupa prowadzi obecnie dziewięć operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Gliwice, MLP Czeladź oraz MLP Poznań West. W Niemczech Grupa aktualnie prowadzi trzy parki logistyczne: MLP Unna, MLP Business Park Berlin I oraz MLP Business Park Niederrhein. Z kolei w Rumunii buduje nowy park logistyczny – MLP Bucharest West. Ponadto Grupa posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie siedemnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie na trzech obsługiwanych rynkach.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów