Marketing nieruchomości komercyjnych. Jakie narzędzia wybrać?

  • 30 czerwca 2021
  • Dariusz Cybulski - BiznesAds.pl

(fot. freepik.com)

Wydawać się może, że odpowiednia lokalizacja i atrakcyjna cena działki inwestycyjnej czy magazynu to szybka droga do sprzedaży lub wynajmu. To jednak za mało, aby oferta wyróżniła się na tle innych i trafiła do potencjalnego inwestora. W większości przypadków za powodzenie projektu odpowiada marketing. Jeśli nie zaistniejesz w sieci i nie skorzystasz z narzędzi, jakie dostępne są na rynku twoja oferta działki inwestycyjnej czy magazynu nie ujrzy światła dziennego. Z artykułu dowiesz się jakie narzędzia wybrać aby twoje działania zakończyły się znalezieniem inwestora.

Stwórz strategię marketingową

W obecnych czasach banner reklamowy czy fanpage na facebooku to stanowczo zbyt mało, aby odnieść sukces sprzedażowy nieruchomości. Niezbędne są narzędzia marketingowe, dzięki którym zwiększają się twoje szanse na sfinalizowanie sprzedaży czy wynajmu.

Strategia marketingowa powinna być nie tylko starannie zaplanowana i dostosowana do grupy docelowej, ale i systematycznie wdrażana oraz analizowana. 

Opracowując strategię należy pamiętać o:

  • określeniu celu i potrzeb potencjalnych klientów
  • analizie rynku i konkurencji
  • sprecyzowaniu walorów inwestycji
  • uwzględnieniu słabych i mocnych stron oferty, które będą punktem wyjścia w budowaniu kampanii reklamowej.

Dopiero następnym krokiem jest selekcja kanałów dotarcia oraz niezbędnych do tego środków. 

Twoja strona powinna przyciągać uwagę

Strona internetowa, landing page czy serwis ogłoszeniowy biura nieruchomości powinny być tak zbudowane, żeby były spójne z promowaną ofertą. Strona powinna być nieodłącznym elementem prowadzonej kampanii - nie powinna zawierać zbędnych informacji nie związanych z ofertą itd. Logiczna struktura strony, jasność przekazu elementy nawołujące do kontaktu, dobrej jakości materiały foto i wideo to kierunek, w którym należy iść.

www.inwestinkoszalin.pl Przykładowy landing page Miasta Koszalina dedykowany terenom inwestycyjnym na sprzedaz, wyprodukowany na potrzeby kampani reklamowej online

www.inwestinkoszalin.pl Przykładowy landing page Miasta Koszalina dedykowany terenom inwestycyjnym na sprzedaz, wyprodukowany na potrzeby kampani reklamowej online

Media społecznościowe

Media społecznościowe to obecnie jedna z najbardziej skutecznych form reklamy. Zadbaj o to, aby zaistnieć w takich serwisach społecznościowych jak Facebook czy Linkedin. Stwórz strony firmowe do przekazu biznesowego i publikuj na nich ciekawe posty, infografiki, relacje - to idealne darmowe narzędzia do budowania wizerunku i angażowania użytkownika.

Skutecznym narzędziem do prezentacji działki czy magazynu na wynajem są branżowe grupy na Facebooku czy Linkedin zrzeszające tych, którzy poszukują takich nieruchomości. 

W mediach społecznościowych świetnie sprawdzają się także płatne kampanie reklamowe dzięki którym dotrzesz do ściśle wyselekcjonowanych grup odbiorców. Za pomocą Facebooka dotrzesz do szerokiego grona odbiorców, a przy pomocy Linkedin do ściśle wyselekcjonowanych grupy menadżerskich.

Przykładowy profil firmowy na Linkedin

Przykładowy profil firmowy na Linkedin

Wideo marketing też pomaga

Publikuj materiały wideo prezentujące twoją nieruchomość na YouTube. Multimedialna prezentacja to okazja do tego, by potencjalny klient już na etapie poszukiwań mógł zapoznać się np. z lokalizacją działki, wyglądem magazynu, otoczeniem biznesowym czy z innymi ważnymi parametrami nieruchomości bez konieczności wychodzenia z biura. 

YouTube to również idealne narzędzie do przeprowadzania ściśle wyselekcjonowanych, płatnych kampanii reklamowych wideo lub bannerowych.


Przykładowe wideo prezentujące tereny inwstycyjne w Toruniu

Google Ads - pozyskuj użytkowników, którzy szukają działki lub magazynu

Google Ads to kampanie linków sponsorowanych w przeglądarce Google, które pojawiają się nad i pod wynikami organicznymi. 

Przy odpowiednim prowadzeniu takiej kampanii można bardzo szybko zaistnieć na pierwszych pozycjach w Google i uzyskać szybki kontakt od potencjalnych inwestorów zainteresowanych konkretną nieruchomością.

Reklamy tego typu mogą być wyświetlane nie tylko w przeglądarce Google, lecz także w aplikacjach na smartfonach, tabletach, kanale YouTube i witrynach partnerskich Google.  

Tak wyglądają przykładowe reklamy diałek inwestycyjnych w wyszukiwarce Google

Tak wyglądają przykładowe reklamy działek inwestycyjnych w wyszukiwarce Google

Publikuj ogłoszenia w wyszukiwarkach nieruchomość

Stałym elementem promocji powinno być publikowanie ogłoszeń w branżowych serwisach ogłoszeniowych t.j. www.terenyinwestycyjne.info

Dzięki takim serwisom powiększysz zasięg swojej oferty i dotrzesz do konkretnej grupy docelowej zainteresowanej działką inwestycyjną czy magazynem. Pamiętaj o tym aby na bieżąco aktualizować ogłoszenia i aktywować ponownie po zakończonej emisji.

Podsumowując, strona www (landing page), Facebook, Linkedin, YouTube, Google Ads, serwisy ogłoszeniowe to w dzisiejszych czasach narzędzia niezbędne do prowadzenia działań marketingowych promujących nieruchomości komercyjne.

Wyszukiwarka gruntów w serwisie www.terenyinwestycyjne.info

Wyszukiwarka gruntów w serwisie www.terenyinwestycyjne.info

Chcesz skutecznie prowadzonej kampanii reklamowej? – zapraszamy do kontaktu: www.BiznesAds.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów