Małe i średnie firmy inwestują w Euro-Park Mielec

  • 4 listopada 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. pixabay.com)

Dokładnie we wrześniu ubiegłego roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) jako zarządzający obszarem EURO-PARK MIELEC wydała pierwszą decyzję o wsparciu według nowych zasad.

Co prawda ustawa o wspieraniu nowych inwestycji weszła w życie z końcem czerwca 2018 roku, ale niezbędne były akty wykonawcze do uruchomienia procedury wydawania decyzji o wsparciu. Właśnie z początkiem września weszły w życie rozporządzenia, które umożliwiły udzielanie przedsiębiorcom decyzji, uprawniających do zwolnienia z podatku dochodowego.

Pierwszą firmą, która skorzystała z tego rodzaju pomocy w Euro-Park Mielec był Sanok Rubber Company. Producent wyrobów gumowych głównie dla branży motoryzacyjnej zadeklarował inwestycję rzędu 70 mln zł, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu.

Spośród wszystkich wydanych decyzji przez ARP S.A.największe inwestycje planują bądź realizują: ORLEN Południe w Jedliczu (394 mln zł), Varroc Lighting Systems  w powiecie lubelskim (229 mln zł), Drukarnia Dako w Lubartowie (152 mln zł), Olimp Laboratories w powiecie dębickim (151 mln zł) oraz MTU Aero Engines Polska w powiecie rzeszowskim (135 mln zł).

W EURO-PARK MIELEC inwestują nie tylko znane marki. Zarządzający dba o to by w obszarze dynamicznie rozwijała się przedsiębiorczość, szczególnie działalność prowadzona przez polskie firmy MŚP. Tu przykładów jest wiele ponieważ aż 19 z 33 wydanych decyzji o wsparciu dotyczy właśnie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Warto przywołać takie projekty jak: mikrofirmy ZEG-MED rozwijającej działalność w produkcji układów przepływowych dla medycyny, lub Safiro Nutrition produkującej taurynę, bądź szybko rozwijającej się rodzinnej firmy STALMAX w branży motoryzacyjnej czy SOLARTIME, która uruchamia produkcję modułowych systemów fotowoltaicznych z zastosowaniem w branży motoryzacyjnej.

Zarządzający obszarem pozyskuje nowych inwestorów nie tylko dzięki możliwości uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego. Buduje również obiekty przemysłowe. Na ten moment Agencja ma w planie zrealizować trzy hale produkcyjno-magazynowe w trzech różnych lokalizacjach tj. w Zaczerniu k. Rzeszowa oraz w Mielcu i Krośnie. To sprawia, że oferta Zarządzającego zyskuje na atrakcyjności, a jej główną cechą jest kompleksowość – od wsparcia w realizacji projektów aż po budowę obiektów przemysłowych czy tworzenie obszarów inwestycyjnych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów