KSSE: Kolejne działki inwestycyjne sprzedane w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

  • 21 kwietnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Strefa Ekonomiczna w Zabrzu (fot. UM Zabrze)

Roztrzygnięty został przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Ofertę złożyła firma Droma, która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 7,1577 ha za kwotę 8 mln 800 tys. zł netto. Cena wywoławcza działki wynosiła 7 mln 500 tys. zł netto.

Firma Droma to producent bram, rolet oraz rozwiązań w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. Jest to już trzecia działka tej firmy zakupiona w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Na pierwszej z zakupionych działek działa już zakład produkcyjny, natomiast na drugiej działce trwają prace przygotowawcze do budowy kolejnych dwóch hal produkcyjnych.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiło 31 podmiotów, co przekłada się na 92,6 proc. sprzedanej powierzchni strefy w Zabrzu. Do sprzedaży pozostały ostatnie trzy działki o łącznej powierzchni 10,18 ha. Piętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok. 500 mln zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciaga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalnośc specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.  

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów