Krasnystaw kusi inwestorów. Zachęty podatkowe to nie jedyne korzyści

  • 8 marca 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

W Krasnymstawie odbyło się spotkanie burmistrza miasta z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu. Tematem przewodnim spotkania było omówienie aktualnych możliwości pomocy przedsiębiorcom oraz warunki i możliwości inwestowania w SSE WISŁOSAN Podstrefa Krasnystaw.

W Krasnymstwie już dwóch przedsiębiorców otrzymało decyzję i rozwija swoją działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na terenie funkcjonowania SSE WISŁOSAN Podstrefa Krasnystaw. 
 
Dzięki zmianom w funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych więcej firm, w tym (mikro, małe i średnie), może korzystać z zachęt podatkowych dla inwestorów. 
 
Najważniejsze korzyści dla inwestora

Zachęty podatkowe dostępne są na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. Firmy nie muszą przenosić się do Stref i inwestować z dala od dotychczasowego obszaru działania. Zlikwidowana została długotrwała i obciążająca przedsiębiorcę procedura zmiany granic SSE.

Warunki uzyskania zwolnienia z podatku zależą od wielkości firmy oraz od stopy bezrobocia w danym powiecie. Wymagane nakłady inwestycyjne dostosowane są do możliwości firm, w zależności czy są to mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwa. Uwzględniana jest także sytuacja gospodarczo-społeczna na danym terenie, w tym zasada, że im wyższe bezrobocie w powiecie, tym niższe wymagane nakłady inwestycyjne.

Premiowane są inwestycje w miastach średnich, tracących funkcje gospodarcze i społeczne. Na preferencje mogą liczyć również pozostałe regiony, w których występuje wysokie bezrobocie.

W ramach SSE Wisłosan w regionie działają strefy inwestycyjne w: Janowie Lubelskim, Kraśniku, Tomaszowie Lubelskim, Włodawie i Łukowie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów