KPT wydał 14. w tym roku decyzję o wsparciu inwestycji

  • 7 września 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot.freepik.com)

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejną w tym roku decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją firma Gold Drop.

To średniej wielkości przedsiębiorstwo jest polskim producentem chemii gospodarczej, które działa od 1991 roku. Siedziba spółki mieści się w Limanowej.
 
Gold Drop jest przykładem małego przedsiębiorstwa, które rozwinęło się do firmy zatrudniającej ponad 200 osób i posiada sieć przedstawicielstw handlowych oraz hurtowni znajdujących się w Polsce, na Ukrainie, Słowacji, na Węgrzech i w Czechach.

Firma inwestuje w nowe technologie, czego przykładem jest udoskonalony proces produkcyjny zarządzany przez Zintegrowany System Zarządzania. Firma Gold Drop wprowadziła także produkty, które uzyskały europejskie wyróżnienie UE ECOLABEL, które przyznawane jest produktom przyjaznym środowisku, które spełniają wysokie standardy jakościowe. Od początku istnienia kwestia ekologii była jedną z ważniejszych w strategii przedsiębiorstwa.

W ramach decyzji o wsparciu przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości 12 mln zł.
Celem nowej inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnej istniejącego zakładu poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń oraz wybudowanie nowej hali magazynowej dla wyrobów gotowych, a także rozbudowa hali magazynu surowców.

Realizacja nowej inwestycji wpływa korzystnie nie tylko na rozwój przedsiębiorstwa, ale także na rozwój całego regionu.

Działalność firmy Gold Drop jest doceniana w branży gospodarczej i biznesowej, o czym świadczy szereg zdobytych nagród. Wśród nich znajduje się Małopolska Nagroda Gospodarcza, w 2013 Gold Drop został laureatem w kategorii „Średni Przedsiębiorca”.

– Decyzja o wsparciu umożliwiająca nową inwestycję to kolejny krok na drodze do jeszcze szybszego rozwoju tej małopolskiej firmy, jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego procesu. – mówi Mariola Kocon dyrektor działu prawnego Krakowskiego Parku Technologicznego.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów