Kolejne inwestycje w Warmińsko-Mazurskiej SSE

  • 17 stycznia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. WMSSE)

Kolejna firma rodzinna z polskim kapitałem będzie działać w Polskiej Strefie Inwestycji. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu inwestycji firmie Agaplast z Olsztynka. 

Średniej wielkości rodzinna firma z polskim kapitałem i ponad 30-letnimi tradycjami w przetwórstwie tworzyw sztucznych zainwestuje ponad 10 milinów w linie produkcyjne. Realizacja inwestycji umożliwi przedsiębiorstwu wdrożenie wyników przeprowadzonych prac B+R i  wprowadzenie na rynek nowych produktów m.in. granulatów bezhalogenowych. 

Wydana przez Strefę decyzja daje firmie podstawę do zwrotu 60% kosztów inwestycji w postaci ulgi w podatku dochodowym. 

– Cieszymy się, że do grona naszych inwestorów dołączyła firma wdrażająca innowacyjne rozwiązania. Mam nadzieję, że korzystając ze zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji firma Agaplast będzie dalej inwestować w prace badawczo-rozwojowe i  opracowywanie nowych innowacyjnych produktów. – mówi Zbigniew Targowski, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji zakłada, że cała Polska stała się specjalną strefą. Przedsiębiorca może uzyskać ulgę podatkową, inwestując już nie tylko w dotychczasowych specjalnych strefach ekonomicznych, ale w każdej lokalizacji w Polsce. Inwestorzy mogą się ubiegać o zwolnienie z podatku dochodowego na okres od 10 do 15 lat. Dzięki zmianom w funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych więcej firm, w tym także tych mikro, małych i średnich może korzystać ze zwolnień podatkowych.

– Jest to niewątpliwie atrakcyjna zmiana i zachęta inwestycyjna dla wielu firm, które chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia. Nowe przepisy otworzyły możliwości przed małymi polskimi firmami, stwarzając im lepsze warunki rozwoju. – podkreśla Marcin Czyża, Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

W 2019 roku WMSSE wydała  21 decyzji o wsparciu,  z czego 16 były to decyzje dla małych i średnich przedsiębiorstw. Co więcej, 20 to firmy z kapitałem polskim. Inwestorzy łącznie zadeklarowali  poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości blisko 240 mln zł oraz utworzenie 102 nowych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów