Kolejna działka inwestycyjna w zabrzańskiej strefie poszła pod młotek

  • 25 maja 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Zabrzańska Strefa Ekonomiczna (fot. UM Zabrze)

W siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie. Ofertę złożyła firma Eurosleeve SA., która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 1,1930 ha za kwotę 1 mln 313 tys. zł netto.

Spółka Eurosleeve S.A. specjalizuje się produkcji asortymentu niezbędnego do pakowania i ekspozycji ziół, kwiatów doniczkowych, warzyw, owoców, słodyczy oraz chlebów. Przy ul. Donnersmarcka w Zabrzu firma planuje zainwestować 15 mln zł oraz zatrudnić do 70 osób.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 32 podmioty, co przekłada się na 92,6 proc. sprzedanej powierzchni strefy w Zabrzu. Do sprzedaży pozostały ostatnie dwie działki o łącznej powierzchni 8,99 ha. Dziewiętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok. miliarda zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciaga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalnośc specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.  

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów