Już niebawem będą dostępne nowe tereny inwestycyjne w Kielcach

  • 7 października 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. UM Kielce)

Kolejne cztery hektary gruntów w Kieleckim Parku Technologicznym gotowych jest pod przyszłe inwestycje. Miasto Kielce zacznie sprzedaż działek w drugim kwartale przyszłego roku.
 
Odpowiedzialna za uzbrojenie terenów była wybrana w przetargu firma TOMBET. Oficjalny  odbiór nastąpił w piątek, 4 października. Inwestycja, na którą KPT otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, dotyczyła rozbudowy infrastruktury niezbędnej do zapewnienia optymalnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej – budowę dróg dojazdowych i dociągnięcie wszelkich niezbędnych mediów. W trakcie prac wyodrębnionych zostało pięć działek. – Miasto planuje ruszyć z ich sprzedażą w drugim kwartale przyszłego roku, ale już dziś wiadomo, że zainteresowanie nabyciem nieruchomości jest bardzo duże. Otrzymaliśmy listy intencyjne od firm z różnorodnych branż - budowlanej, narzędziowej, tekstylnej, czy kosmetycznej - informuje Justyna Lichosik, pełniąca obowiązki dyrektora KPT. 

Do tej pory z terenów inwestycyjnych znajdujących się w Kieleckim Parku Technologicznym sprzedane w całości zostały strefy A oraz C. Na ponad 3 hektarach pierwszej z nich swoje zakłady ulokowały Tegeno, Marbach i Prohaccp. W 2018 roku sprzedana została cała strefa C o powierzchni 2 ha. Trwa tam budowa Centrum Odnawialnych Źródeł Energii spółki EkoEnergia Polska oraz hali produkcyjnej 4D Office.
 
Sukcesywnie na sprzedaż wystawiane są także działki ze strefy B, której łączna powierzchnia to ponad 5,5 ha.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów