Gmina Staszów sprzedała dwie działki inwestycyjne

  • 1 lutego 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Gmina Staszów sprzedała dwie działki o łącznej powierzchni ponad 1,6 ha, znajdujące się w podstrefie staszowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A.. Do miejskiej kasy Staszowa wpłynie ponad 388 tysięcy złotych. Tereny inwestycyjne zostały sprzedane w trybie rokowań przeprowadzonych 16 grudnia minionego roku.

Teren o powierzchni 0,3869 ha kupiła firma ELKAMEN Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Rytwianach za kwotę 90 418,53 zł. Spółka świadczy szeroki wachlarz usług remontowo – budowlanych. Zajmuje się budową domów, budynków użyteczności publicznej, hal przemysłowych, zagospodarowaniem przestrzeni publicznej, remontami elewacji oraz kompleksowymi remontami wewnętrznymi.

– Na nowo nabytych terenach powstanie zakład produkujący domki letniskowe, altany, wyroby z drewna oraz meble ogrodowe. Firma od lat prowadzi działalność gospodarczą na ziemi staszowskiej, dlatego cieszy nas podwójnie, że inwestujemy właśnie tutaj. – mówi prezes Elkamenu Mariusz Burzawa.

Grunt o powierzchni 1,2742 ha nabyła firma Janusz Irla IR-BUD FPHU ze Słupiec, w gminie Szczucin za 297 783,00 zł. Przedsiębiorstwo zajmuje się między innymi montażem wysokiej jakości konstrukcji stalowych oraz usługami związanymi z produkcją brykietu.

– Bardzo cieszy mnie dzisiejsze wydarzenie. Do działających w naszej strefie trzech firm dołączają dzisiaj kolejne dwie, dzięki czemu staszowska podstrefa jest zagospodarowana w ponad pięćdziesięciu procentach. – mówi Leszek Kopećburmistrz Staszowa. – Liczymy na nowe miejsca pracy i wpływy z podatków do budżetu miasta. Ponieważ kolejne firmy są poważnie zainteresowane inwestowaniem w naszej strefie, w najbliższym czasie planowany jest przetarg następnych gruntów. – dodaje.

Celem władz Staszowa jest możliwie sprawne sprzedanie kolejnych działek, ponieważ jest to warunek konieczny do pozyskania funduszy zewnętrznych na uzbrojenie terenów inwestycyjnych strefy „B” i „C”.

– Rozszerzenie oferty dla inwestorów wpisuje się w plany władz samorządowych dotyczące budowy intermodalnego portu przeładunkowego z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej. Pomysł budowy portu jest już ujęty w strategii rozwoju województwa świętokrzyskiego, jako projekt ponadregionalny. –wyjaśnia Leszek Kopeć.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów