Gmina Słupsk uzbraja kolejne tereny inwestycyjne w Płaszewku

  • 7 grudnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Tereny inwestycyjne w Płaszewku (fot. UG Słupsk)

Gmina Słupsk przechodzi do kolejnego etapu uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Płaszewka. Przetarg na uzbrojenie tego ternu został już ogłoszony, a jego otwarcie zaplanowano na 15 grudnia br.

Inwestycja obejmować będzie między innymi budowę: kanalizacji deszczowej; sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej, oświetlenia i kanalizacji kablowej. Jak również budowę drogi o łącznej długości 981 mb. Poza działaniami inwestycyjnym w projekcie przewidziane są działania promocyjne. Powierzchnia zbrojonego terenu to 15,2792 ha.

Wartość inwestycji ogółem - 11 904 936,47. Dofinansowanie ze środków UE - 6 119 385,76. Poziom dofinansowania [%] UE - 84,99%


Przypomnijmy w sierpniu 2015 roku zakończyły się prace budowlane w ramach projektu pn.: „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w miejscowości Płaszewko – Gmina Słupsk” Całkowity koszt realizacji Projektu wyniósł ponad 10 milionów złotych z czego ponad 5 milionów złotych stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Jestem bardzo zadowolona, że gmina Słupsk się rozwija i stwarza szansę dla rozwoju dla inwestorów. Idą za tym nowe miejsca pracy oraz realne wpływy do budżetu gminy. – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

Warto dodać, że wszystkie dotychczas realizowane etapy związane z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych, realizowane były przy współudziale środków zewnętrznych – począwszy od dokumentacji technicznej, po konkretne prace inwestycyjne. Kompleksowo przygotowane tereny inwestycyjne, które oferowane są pod hasłem „Biznes dobrze chroniony”, już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.

Obecnie na terenie inwestycyjnym Płaszewko I i Płaszewko II do sprzedaży jest 12 działek o łącznej powierzchni 10,9872 ha .

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów