BSG: Na 36 ha powstanie nowoczesne centrum logistyczno – dystrybucyjne

  • 7 stycznia 2020

Brzeska Strefa Gospodarcza (fot. BSG)

28 inwestorów, blisko 150 ha sprzedanych gruntów, 1500 osób już zatrudnionych i 172 830,6 mkw. hal i budynków już powstałych lub wkrótce rozpoczynających realizację – tak na chwilę obecna kształtuje się obraz Brzeskiej Strefy Gospodarczej. 

W 2020 r. rozpocznie się realizacja jednej z największych inwestycji na terenie gminy, ale też największej w regionie. W pierwszym półroczu, firma LPP wbije symboliczną łopatę pod budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego. Na działce o powierzchni blisko 36 ha powstanie nowoczesne centrum logistyczno – dystrybucyjne o powierzchni ponad 100 000 mkw. Nową inwestycję rozpocznie również portugalski producent rowerów RTE.
 
Atrakcyjna lokalizacja, pełna infrastruktura techniczna, stabilna polityka oraz kapitał ludzki sprawiają, że zainteresowanie brzeskimi terenami nie słabnie.

– Cieszy nas, że zainteresowanie brzeskimi terenami inwestycyjnymi nie słabnie. – mówi burmistrz Tomasz Chymkowski. – Zaangażowanie kolejnych inwestorów, którzy zaufali marce Brzeskiej Strefy Gospodarczej, to dowód, że prowadzona polityka wspierania rozwoju gospodarczego i otwarcia na biznes przynosi rezultaty. Atrakcyjność inwestycyjna pobudza przedsiębiorczość, ale też przekłada się na rozwój gminy i kreuje nowe miejsca pracy. – dodaje Chymkowski.
 
Kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa w szeregu podejmowanych działań sprawiły, że Strefa stała się rozpoznawalną marką regionu. Doceniając wkład i zaangażowanie , burmistrz Brześcia Kujawskiego został reprezentantem powiatu  do prac w Radzie Rozwoju Obszaru Gospodarczego PSSE.
 
– Jestem głęboko przekonany, że tereny Brzeskiej Strefy Gospodarczej  to szansa na rozwój dla inwestorów, ale też okazja na wzmocnienie oraz zaktywizowanie rozwoju lokalnej gospodarki. – mówi burmistrz.

Podpisane umowy o współpracy z Państwową Uczelnią Zawodową oraz Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną dają możliwości. Podejmowane działania stanowić mają ważny krok na drodze do tworzenia jak najlepszych warunków inwestycyjnych, a podjęta inicjatywa ma szansę stać się czynnikiem stymulującym wzrost gospodarczy i przyczynić się do kreowania wizerunku gminy, jako atrakcyjnego miejsca do lokowania inwestycji.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów