Będą pieniądze na uzbrajanie terenów inwestycyjnych

  • 14 października 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych (fot. gov.pl)

W Krajowym Planie Odbudowy przewidziano środki na uzbrajanie terenów inwestycyjnych. Chcemy w ten sposób pomóc samorządom i Specjalnym Strefom Ekonomicznym w pozyskiwaniu pieniędzy na ten cel – powiedział Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych podczas Europejskiego Forum Przyszłości.

– Dzisiaj dążymy nie tylko do pozyskiwania nowych inwestycji, ale także przyciągamy przede wszystkim inwestycje strategiczne: z najbardziej zaawansowanych technologicznie branż, które przyczyniają się do popularyzacji zielonych rozwiązań lub cechują się innowacyjnymi rozwiązaniami. Dlatego też zreformowaliśmy instrument strefowy, tworząc Polską Strefę Inwestycji. Służy to rozwiązywaniu bieżących potrzeb polskiej gospodarki. – podkreślił Grzegorz Piechowiak.

– Specjalne Strefy Ekonomiczne, od samego początku swojego istnienia wspierały przedsiębiorców na każdym etapie inwestycji. Szybki rozwój gospodarczy regionów, na których się one znajdowały, pozwalał na przyciąganie kolejnych inwestycji, a pozytywny efekt strefy "rozlewał się" również na tereny sąsiednie - dodał wiceminister.

Z najnowszych danych wynika, że w ramach Polskiej Strefy Inwestycji - od września 2018 r. do końca września 2021 r. - wydano łącznie 1 172 decyzji o wsparciu, na 52 mld zł . Przy tym  powstało 23 544 nowych miejsc pracy. Do końca września 2021 r. wydano 365 decyzji o wsparciu inwestycji (w samym wrześniu 38 decyzji) o łącznej wartości 15,7 mld zł (we wrześniu - 1,8 mld zł).

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów