Almus zainwestuje w gminach Słomniki i Radziemice

  • 25 sierpnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Zakład produkcyjny firmy Almus (fot. Almus)

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma Almus sp. z o.o., producent papierów higienicznych i przemysłowych, zainwestuje w gminach Słomniki i Radziemice 90 mln zł.

Głównym celem nowej inwestycji jest zwiększenie efektywności istniejącego parku maszynowego firmy i jego rozbudowa. Modernizacja zakładu zapewni elastyczność linii produkcyjnych i umożliwi szybką reakcję na zapotrzebowanie rynku. W ramach inwestycji planowane są: budowa nowych hal produkcyjno-magazynowych, zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz unowocześnienie dotychczasowych ciągów technologicznych. Spółka zadeklarowała także utworzenie co najmniej 10 nowych miejsc pracy.

– Decyzja dla firmy Almus jest pierwszą decyzją o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydaną w gminach Słomniki oraz Radziemice. Zawsze niezmiernie nas cieszą kolejne inwestycje w Małopolsce, które dają nowe miejsca pracy i wpływają na rozwój regionu. Wsparcie jest szczególnie ważne dla nowych gmin, które chcą się rozwijać i tworzyć dobre warunki dla inwestycji. – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Firma Almus powstała w 1997 r. i od tej pory nieustannie się rozwija. Początkowo spółka produkowała papiery toaletowe szare. W 2002 r. wybudowany został nowy zakład, a w kolejnych latach kupowano coraz bardziej zaawansowane linie technologiczne i rozbudowywano infrastrukturę. Miejsce szarych makulaturowych papierów zajęły wyroby z czystej celulozy. Dziś, firma oferuje swoim klientom cały wachlarz produktów. Obok papierów toaletowych, w gamie produktów firmy Almus można znaleźć również papiery przemysłowe oraz ręczniki papierowe produkowane według autorskiej i innowacyjnej technologii Decorated Point to Point.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów