Raz do roku na łamach naszego magazynu staramy się podsumować ubiegający rok i prognozować trendy na rok nadchodzący. O ile duża część zeszłorocznych prognoz znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości, o tyle przygotowanie przewidywań na przyszły rok było wymagającym przedsięwzięciem. Zmiany polityczne, które zaszły w Polsce, będą miały bez wątpienia duży wpływ na sytuację gospodarczą Polski w 2016 roku. Jednocześnie część trendów, związanych zwłaszcza z rynkiem nieruchomości komercyjnych, zależy bardziej od światowych tendencji, dlatego czujemy optymizm co do ich realizacji.

Jak zawsze przedstawiamy w numerze również najciekawsze teksty z serwisu Tereny Inwestycyjne Info, opis najważniejszych tendencji na rynku, rady ekspertów oraz wywiady z przedstawicielami kluczowych firm na rynku i osobami ze strefy publicznej, odpowiedzialnymi za kształtowanie polityki inwestycyjnej w Polsce. Dlatego zachęcam do zapoznania się z numerem oraz do regularnego zaglądania na serwis Tereny Inwestycyjne Info, aby pozostać na bieżąco z najświeższymi wiadomościami z branży.

W tym numerze złamaliśmy dotychczasową tradycję umieszczania na okładce wybitnej osoby ze świata biznesu i polityki, aby uczcić zwycięskie zdjęcie z konkursu fotograficznego zorganizowanego przez serwis TII. Zdjęcie przedstawia biurowiec Ericpol wybudowany w centrum Łodzi przez firmę Strabag i oficjalnie otwarty na początku 2015 roku. Okładkowa fotografia
została wybrana przez Czytelników serwisu spośród wyselekcjonowanych przez redakcję zdjęć.

Z życzeniami inspirującej lektury,
Marta Śniegocka – Redaktor Naczelna serwisu Tereny Inwestycyjne Info