Z prawdziwą przyjemnością przekazujemy w Państwa ręce kolejny numer magazynu „TERENY INWESTYCYJNE INFO”. Przestawiamy w nim najciekawsze teksty z serwisu Tereny Inwestycyjne Info, opis najważniejszych tendencji na rynku, rady ekspertów wraz z podsumowaniem 2018 r. i progmozami na rok 2019.

Zachęcamy do zapoznania się z numerem oraz do regularnego zaglądania na serwis Tereny Inwestycyjne Info, aby pozostać na bieżąco z najświeższymi wiadomościami przygotowanymi przez nasz zespół.

Z życzeniami inspirującej lektury, terenyinwestycyjne.info
 Pobierz magazyn w pliku PDF


Rok 2018 jest w historii Polski wyjątkowy. Świętujemy 100 lat odzyskania niepodległości, wspominając ostatnie stulecie rozwoju naszego kraju i planując przyszłe lata. Patrząc na ostatnie dekady z perspektywy branży, widzimy wyraźnie jak historia wpłynęła na obecny wygląd rynku nieruchomości komercyjnych i terenów inwestycyjnych.

Wyniszczająca II wojna światowa spowodowała, że architektura polskich miast znacząco różni się od Europy Zachodniej. Widać to zwłaszcza na przykładzie Warszawy, gdzie zniszczenia wojenne zmieniły tkankę miejską i umożliwiły powstanie unikalnej w skali europejskiej dzielnicy drapaczy chmur. Warszawa plasuje się w pierwszej 5 europejskich miast z biurowcami powyżej 150 metrów. Z kolei komunistyczna przeszłość jest związana z takimi reliktami prawnymi jak użytkowanie wieczyste, a także, zwłaszcza w stolicy, problemami związanymi z dekretem Bieruta i obecnymi roszczeniami i niejasnościami prawnymi często dotyczącymi najbardziej atrakcyjnych stołecznych działek. Rozwój terenów inwestycyjnych jest w dużej mierze związany ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, utworzonymi często na terenach dotkniętych wysokim bezrobociem po upadku PRL-u... czytaj więcej w magazynie>>>