Do 31 maja zostanie przekazana do użytkowania najemcom Hala A. Rozpoczęcie budowy kolejnej hali nastąpi w III kwartale 2013 roku. 
 
Realizacja kompleksu North-West Logistic Park w Szczecinie przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem i do końca maja Hala A o powierzchni 6 850 mkw. zostanie przekazana najemcom. W dniu 30 kwietnia zakończono wszystkie roboty budowlane. Obecnie prowadzone są prace związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie obiektu. Rozpoczęcie budowy kolejnej hali planowane jest w III kwartale 2013 roku.
 
Najemcami Hali A są firmy Premium Distributors oraz IQ Metal Polska. Obecnie, do wynajęcia w obiekcie pozostało jedynie 1 980 mkw. powierzchni. W związku z tym prowadzone są dalsze negocjacje z kilkoma zainteresowanymi najmem firmami. Premium Distributors z Grupy Eurocash, to największa sieć dystrybucji alkoholu w Polsce. Zaopatruje sklepy detaliczne oraz segment HoReCa. Spółka podpisała umowę na najem 2700 mkw. powierzchni w Hali A. Drugi najemca to firma IQ Metal Polska działająca w sektorze obróbki metali. Posiada główną siedzibę w Hasselager w Danii. Spółka podpisała umowę na najem 2 050 mkw. przy udziale firmy Litwiniuk Property, odpowiedzialnej za komercjalizację North-West Logistic Park.
 
North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. Inwestorem kompleksu, którego budowa ruszyła jesienią ubiegłego roku jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. W lutym tego roku zarządcą obiektu została firma Cushman & Wakefield Polska. Jego komercjalizacją zajmują się firmy, Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle oraz Colliers International i Litwiniuk Property, które posiadają międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych.
 
Projekt o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. adresowany jest do firm z całej Europy. Sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także poprawa infrastruktury drogowej w regionie wpływa na wzrost jego atrakcyjności. Ponadto, Szczecin notuje zwiększone zapotrzebowanie na biurowe i magazynowe powierzchnie. Obecnie, inwestycjami w regionie interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i usług.
 
W sumie w ramach North-West Logistic Park powstaną trzy nowoczesne hale, przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Wszystkie, wyposażone będą w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Przestrzenie logistyczne gwarantować będą wysoki standard składowania i produkowania. Park logistyczny o powierzchni całkowitej 140.000 mkw. będzie ogrodzony i całodobowo strzeżony.