Ponad 200 miejsc pracy i ok. 20 mln zł zainwestowanych w ich utworzenie, to efekt pozyskania dwóch kolejnych firm, które zamierzają prowadzić działalność na terenach objętych statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Struga w Szczecinie.

Miasto zbyło dwa tereny objęte statusem SSE. Nabywcy otrzymali już zezwolenie na działalność w Strefie. Pierwszym inwestorem jest firma Sanger Metal ze Szczecina, która nabyła działkę o powierzchni ok. 5 tys. mkw. Spółka specjalizuje się w produkcji urządzeń służących do podnoszenia i zabezpieczania ładunków. W planach jest budowa hali produkcyjnej o powierzchni 2500 mkw. z częścią biurową i socjalną. Wartość nakładów to ok. 3,8 mln zł. Firma chce do 2016 roku zatrudnić 47 osób. Początek działalności w nowym zakładzie produkcyjnym przewidziano na połowę 2014 r.

W grudniu 2013 roku planuje zakończyć inwestycję druga z firm - szczecińska spółka HKL Dekoracja Okien. Na terenie blisko 3 ha zamierza postawić halę produkcyjną o powierzchni 8000 mkw. i budynek biurowo - socjalny o powierzchni 800 mkw.. Spółka planuje przeznaczyć na inwestycję ok. 16 mln zł i zatrudnić do 2016 r. blisko 200 osób. Przedsiębiorstwo wprowadzi pierwszy na krajowym rynku innowacyjny system automatyki budowlanej dopasowany do specyfiki branży wewnętrznych przesłon okiennych.