Teleyard uruchomił produkcję konstrukcji spawanych ze stali o wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie dla sektora morskiego i transportu kontenerów. W przyszłości w szczecińskiej fabryce będą również produkowane elementy dźwigów, systemy i urządzenia do pogłębiarek. Zatrudnienie znajdzie docelowo nawet 1000 osób.

Zgodnie z planami inwestycyjnymi spółki, każdego roku w Szczecinie ma przybywać w zakładzie kolejnych 100 nowych miejsc pracy. Docelowo zatrudnienie znajdzie w firmie około tysiąca pracowników. Inwestor planuje budowę kolejnych hal i nabrzeża, lokując w Szczecinie 20 mln euro. Ponadto projekt zakłada współpracę z instytucjami naukowymi, w tym szczecińskimi uczelniami, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i Akademią Morską.

Inwestycję zrealizowano m.in. dzięki wsparciu jakie inwestor otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013. Gruntowny remont przeszła ulica Stołczyńska w Szczecinie, doprowadzona została także droga do działki na której postawiono zakład produkcyjny Teleyard. Dofinansowanie wyniosło ponad 4,7 mln zł i było realizacją zobowiązania marszałka Olgierda Geblewicza złożonego w liście intencyjnym podpisanym z inwestorem w 29 lipca 2011 r.

- Inwestycja firmy Teleyard cieszy, szczególnie w kontekście tysiąca miejsc pracy które mają powstać w Województwie Zachodniopomorskim. Do zainwestowania w naszym regionie, firmę przekonywały między innymi sukcesy jej kooperantów już obecnych na Pomorzu Zachodnim. To pozwala nam sądzić że obecność Teleyardu z dużym prawdopodobieństwem przyczyni się kolejnych inwestycji - powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Teleyard to firma  z grupy spółek należących do rodzinnych koncernów belgijskich: Ackermans & Van Haaren oraz Henschel Engeneering. Belgowie w Polsce prowadzą interesy  już ponad 13 lat, pierwsze inwestycje ulokowali w Kostrzynie nad Odrą. W Szczecinie W ramach nowej inwestycji przy ul. Stołczyńskiej powstaną hale spawalnicze i centrum lakiernicze wraz z zapleczem socjalnym i parkingami o powierzchni około 13 tys. m. kw.