Pod koniec listopada odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji Teleyard w nowo utworzonej podstrefie Kostrzyńsko–Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w szczecińskim Skolwinie.   
 
W trakcie uroczystości arząd firmy otrzymał z rąk orezesa Kostrzyńsko–Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Artura Malca zezwolenie na działalność w na terenie strefy.
 
Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przypomniał niełatwą historię, jaką ma na koncie szczecińska inwestycja.

- Początkowe plany zakładały rozpoczęcie działalności na terenach postoczniowych. Ostatecznie firma zdecydowała się na inwestycję w nową przestrzeń Szczecina i od tego momentu rozpoczął się nowy tor przeszkód. W lipcu 2011 r. podpisaliśmy list intencyjny, nastąpił podział zadań pomiędzy miastem, województwem i strefą ekonomiczną. Niby wszystko proste, jednak bez pomocy parlamentarzystów – Renaty Zaremby, Magdy Kochan, Arkadiusza Litwińskiego, nie udałoby się pokonać kolejnych problemów. Chciałbym przede wszystkim podziękować zarządowi firmy Teleskop. Za to, że uwierzyliście w to miejsce, ale także za ogromną pomoc w promowaniu Szczecina i Pomorza Zachodniego przy pozyskiwaniu nowych inwestorów.– mówił Geblewicz.
 
W Szczecinie Teleyard planuje produkcję konstrukcji spawanych ze stali o wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie dla sektora morskiego i transportu kontenerów. Obecnie działa w wynajętych halach stoczniowych i zatrudnia ok. 90 pracowników, głównie spawaczy, monterów i inżynierów, produkując podzespoły do urządzeń dźwigowych dla Cargotec oraz Sarens, a także głowice do pogłębiarek morskich dla Deme.
 
W ramach nowej inwestycji przy ul. Stołczyńskiej powstaną hale spawalnicze i centrum lakiernicze wraz z zapleczem socjalnym i parkingami o powierzchni około 12 tys. m kw. Do końca 2014 roku znajdzie tam pracę ok. 300 osób. Docelowo inwestor planuje budowę kolejnych hali i nabrzeża, lokując w Szczecinie 20 mln euro i zatrudniając do 2022 roku tysiąc pracowników.
 
- W tej części Szczecina to pierwsze przedsięwzięcie w ramach strefy ekonomicznej. To trudny teren, niegdyś uprzemysłowiony, który dziś potrzebuje pomocy. - powiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
 
Projekt w Szczecinie zakłada także powstanie ośrodka szkoleniowego dla spawaczy oraz współpracę ze szczecińskimi uczelniami – Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i Akademią Morską.
 
Aby umożliwić realizację tak ambitnych planów, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007–2013 realizowany jest projekt Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do terenów inwestycyjnych przy ul. Stołczyńskiej. Beneficjentem jest Gmina Miasto Szczecin. Całkowity koszt inwestycji, to 9,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ok. 4,7 mln zł.