Stolica Pomorza Zachodniego wzbogaciła się o kolejnych kilka tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Otwarty został pierwszy z trzech budynków kompleksu Piastów Office Center. 

Piastów Office Centre jest zlokalizowane przy jednym w ważniejszych skrzyżowań w centrum miasta, bardzo blisko ścisłego centrum miasta i głównego dworca PKP. Z całkowitej powierzchni netto Piastów Office Centre (21 000 mkw.), powierzchnie biurowe, zlokalizowane powyżej parteru, stanowią w przybliżeniu 18 500 mkw., podzielone na trzy budynki.

W otwartym na początku czerwca biurowcu pojawili się już pierwsi najemcy, a do dyspozycji następnych zainteresowanych pozostaje około 4 tys. mkw. Zmotoryzowani mogą parkować na poziomach podziemnych, gdzie przygotowano 550 miejsc parkingowych. Jednocześnie trwa budowa drugiego obiektu, o powierzchni 6,4 tys. mkw., którego odbiór zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Inwestorem jest Realkapital Szczecin, reprezentowana przez Magnus’a Isaksson’a, Szweda mieszkającego od dziesięciu lat w Polsce. Podczas swojego wystąpienia Magnus Isaksson doceniał olbrzymi potencjał rozwojowy Szczecina. Powiedział też, że stolica Pomorza Zachodniego jest doskonałym miejscem do życia. Szef Realkapital współpracuje blisko z marszałkowskim Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, za co Marszałek Olgierd Geblewicz wyróżnił go w grudniu ubiegłego roku tytułem „ambasadora zachodniopomorskiej oferty inwestycyjnej”.

Szczecin stara się uzyskać pozycję znaczącego regionalnego centrum BPO. Zachodniopomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów jest odpowiedzialne za przyciągnięcie dwóch ważnych projektów usługowych do Szczecina: w 2005 roku Stream Global Services, amerykańskiego call-center, obsługującego niemieckojęzycznych klientów Hewlett Packard, oraz w 2008 roku Macrobond Financial, szwedzkiego centrum analiz finansowych i ekonomicznych. Obie firmy działają z powodzeniem do dziś, zatrudniając ponad 200 osób. Jednak, aby tacy inwestorzy zdecydowali się na Szczecin, potrzebna jest nowoczesna powierzchnia biurowa. Kilka miesięcy temu otworzono projekt SwedeCenter - Bramę Portową, zaś Piastów Office Center jest kolejnym krokiem na drodze do wzbogacenia się miasta o nowoczesne biurowce.