Dzisiaj zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. podpisze z prezesem Funduszu Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina akt notarialny dotyczący nabycia terenu inwestycyjnego w szczecińskim Skolwinie. Zakup ma pozwolić na umożliwić inwestycję firmy Teleyard. 

Zmiana właściciela 38-hektarowego terenu jest ostatnim elementem wymaganym przez Ministerstwo Gospodarki, koniecznym do rozszerzenia granic specjalnej strefy ekonomicznej w Szczecinie. Tym samym zniknie ostatnia przeszkoda formalna w przyjęciu przez Rząd RP wniosku o objęcie strefą terenu, którym zainteresowany jest Teleyard.

- Wciąż oczekujemy decyzji Rządu w sprawie podstref w Szczecinie i wierzę, że dzięki aktywności parlamentarzystów wkrótce się to uda. Jednak w przypadku Teleyardu mamy do czynienia z komplikacjami natury prawnej. Dopiero zakup terenu przez KSSSE daje zielone światło na objęcie Skolwina strefą na warunkach przewidzianych dla terenów publicznych. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Kolejne kroki zakładają objęcie terenu statusem specjalnej strefy ekonomicznej (do końca sierpnia), sprzedaż części terenu Teleyard, uzyskanie przez Teleyard zezwolenia na działalność w SSE oraz rozpoczęcie budowy przez inwestora.