21 maja wydano pozwolenie na budowę Zakładu Seryjnej Produkcji Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych. Fabryka zatrudni 400 pracowników.  

Pozwolenie na budowę fabryki wydał wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. W Zakładzie Seryjnej Produkcji Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych wykorzystywane będą najnowocześniejsze technologie. Inwestycja wiąże się z utworzeniem 400 nowych miejsc pracy – jest to bardzo dobra informacja głównie dla osób, które wcześniej zdobywały doświadczenie w przemyśle stoczniowym. Ponadto jest to szansa dla Szczecina, żeby zaistnieć na rynku wielkogabarytowych konstrukcji stalowych w sektorze energetyki morskiej.

Jak będzie funkcjonował szczeciński zakład? W jego skład wejdą główna hala produkcyjna, budynek wstępnego piaskowania, budynek malarni, plac składowy i budynek socjalno-biurowy. W fabryce produkowanych będzie ok. 80 ton stalowych konstrukcji, przeznaczonych do wykorzystania w fundamentach morskich wież wiatrowych. Ich odbiorcami będą firmy brytyjskie oraz niemieckie.