6 sierpnia podpisano umowę kupna przez Kostrzyńsko Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną działki w Szczecinie. Ile kosztowało Strefę nabycie terenów pod przyszłą inwestycję belgijskiej firmy Teleyard? 

Na początku tygodnia, 6 sierpnia, zarząd Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisał akt notarialny z prezesem Funduszu Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecin dotyczący sprzedaży terenu w Skolwinie, o czym pisaliśmy tutaj.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna kupiła 38 hektarów gruntów przy ul. Stołczyńskiej w Szczecinie za 12,9 mln złotych. Na tym terenie firma Teleyard chce uruchomić fabrykę produkującą elementy wyposażenia statków.

Nabycie przez Strefę terenów w Szczecinie było wymogiem ze strony rządu. Jego spełnienie ma pozwolić na wydanie zgody dla Strefy na rozszerzenie granic. Belgijski inwestor, działający już w Kostrzynie jako firma Teleskop, zapowiedział, że jego decyzja o inwestycji będzie zależała od objęcia wybranej działki terenem Strefy. Teleyard planuje zatrudnić przy szczecińskiej inwestycji nawet 1000 osób.