W budynku po byłych Zakładach Odzieżowych Dana w Szczecinie J.W. Construction Holding S.A. finalizuje rewitalizację.

- Szczecin był najszybciej rozwijającym się miastem Europy Północnej zrzeszonym w Hanzie, średniowiecznym związku miast handlowych. Dlatego nazwa inwestycji nawiązuje do jego dawnej świetności i tradycji kupieckich, a także podkreśla kierunek pozytywnych zmian, jakie zachodzą dzisiaj w Szczecinie. Hotel Dana i Hanza Tower, najnowocześniejszy kompleks komercyjny między Trójmiastem a Berlinem, staną się wkrótce jego nowymi i rozpoznawalnymi symbolami. Zależy nam zarówno na uwolnieniu potencjału Szczecina jako miasta biznesu, jak i zwiększeniu ruchu turystycznego i przyciągnięciu turystów z zagranicy – powiedział Józef Wojciechowski, przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.

- Prace modernizacyjne 4-gwiazdkowego hotelu Dana w budynku po byłych Zakładach Odzieżowych Dana znajdują się w fazie finalizacji. Bryła budynku pozostała w dotychczasowej formie, co pozwoliło zachować jego autentyczny charakter i wartości historyczne Szczecina w nowoczesnej adaptacji – powiedział Józef Wojciechowski.

Obiekt znajduje się u zbiegu ul. Odzieżowej i al. Wyzwolenia. Jest 5-kondygnacyjnym budynkiem, ze 100 pokojami oraz apartamentem prezydenckim na poddaszu. Łączna powierzchnia użytkowa to ok. 4 tys. m kw. W podziemiach będzie znajdować się hotelowy klub, kilka sal szkoleniowo – konferencyjnych, mini spa z saunami suchą i parową oraz fitness. Stumetrowy wieżowiec, zaprojektowany według koncepcji amerykańskiej pracowni Laguarda Low Architects LLC Dallas, stanie się architektoniczną i biznesową wizytówką Szczecina.

- Do zrobienia zostało już naprawdę niewiele – postawienie części ścianek działowych oraz przyjemne kwestie związane z przygotowaniem hotelu dla gości – wykończenie wnętrz oraz umeblowanie. Wnętrza zostały zaprojektowane w bardzo eleganckim, nawiązującym do tradycji stylu.  Otwarcie planowane jest w czerwcu tego roku. Jestem przekonany, że Hotel Dana będzie najlepszym hotelem w Szczecinie – zapowiada.

Projekt przy Al. Wyzwolenia jest realizowany w dwóch etapach.

- W pierwszym etapie skupiliśmy się na rewitalizacji budynku „Dana”, a prace nad Hanza Tower zostaną wznowione jako naturalna konsekwencja inwestycji.– powiedział Józef Wojciechowski.

Hanza Tower będzie najwyższym w mieście budynkiem o 28 kondygnacjach i powierzchni blisko 55 tys. m2. 13,5 tys. mkw. będzie stanowiła powierzchnia handlowa, którą zajmą przede wszystkim banki, kawiarnie, restauracje i ekskluzywne butiki. Ponadto w budynku będą znajdowały się hotel, centrum konferencyjne, biura i lokalne gastronomiczne. Dla wygody użytkowników zaplanowane zostało prawie 14 tys. mkw. parkingu.

- Inwestycja jest imponującym przedsięwzięciem, pracujemy nad planem jej finalizacji. Będzie to nasza priorytetowa inwestycja na Pomorzu, stworzymy jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie polska gościnność będzie połączona z najwyższymi europejskimi standardami jakości oraz multifunkcjonalne prestiżowe centrum biznesowe z zapleczem usługowo-handlowym – podsumowuje Józef Wojciechowski.