Jak dowiedział się serwis Tereny Inwestycyjne Info, Echo Investment przygotowuje się do rozbudowy CH Galaxy w Szczecinie. Powiększenie centrum bedzie kosztowało spółkę 100 mln zł i rozpocznie się wiosną tego roku.

- Nowa część tego bardzo popularnego centrum zbudowana zostanie wokół rozległego, wewnętrznego placu, na którym znajdzie się scena do organizowania różnego rodzaju imprez i wydarzeń. Zaplanowano też duży, przeszklony dach, który zapewni odpowiedni dopływ naturalnego światła. Nowa część Galaxy to nowoczesna aleja handlowa z placem, która funkcjonować będzie nie tylko jako miejsce zakupów, ale i miejsce spotkań mieszkańców Szczecina i regionu - mówi przedstawiciele Echo Investment.

Realizacja inwestycji rozpocznie się w II kwartale br. Jej zakończenie zaplanowano na koniec 2016 roku. Otwarcie nowej części odbędzie się na początku 2017. Wartość projektu to 100 mln zł. W ramach inwestycji zostanie również przeprowadzona wymiana całej elewacji dotychczasowego obiektu. W związku z tą inwestycją powstanie około 500 nowych miejsc pracy.