Nie było łatwo, ale się udało - mogą powiedzieć władze Szczecina, przedstawiciele belgijskiej firmy Teleyard oraz Kostrzyńsko Słubickiej SSE. Decyzja rządu o rozszerzeniu Strefy pozwoli na realizację belgijskiej. 

Belgijski inwestor, firma Teleyard, chciał budować na szczecińskiej Skolwinie zakład produkcji dużych konstrukcji stalowych. Warunkiem do tego było objęcie terenów specjalną strefą ekonomiczną. W ubiegłym tygodniu część postulatów została spełniona, kiedy Kostrzyńsko- Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wykupiła 36 ha za 12 mln zł.

Natomiast we wtorek, 13 sierpnia, teren ostatecznie został objęty Kostrzyńsko-Słubicką SSE po tym jak na wniosek ministra gospodarki Rada Ministrów przyjęła rozporządzenia dotyczące zmian granic kostrzyńsko-słubickiej i mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej. W środę do Szczecina dokumenty potwierdzające poszerzenie SSE osobiście przywiózł wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. W czerwcu podczas Kongresu Morskiego odbywającego się w Szczecinie, to właśnie Piechociński zapewnił, że szczecińskie tereny inwestycyjne zostaną objęte strefami.