Zrealizowane i zarządzane przez Echo Investment centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy w Szczecinie, otrzymało certyfikaty BREEAM In-Use potwierdzające energooszczędność budynku, dbałość o środowisko w procesie zarządzania i obniżanie kosztów eksploatacji. 

BREEAM In-Use to system oceny jakości budynków, w którym branych pod uwagę jest wiele cech danej inwestycji m.in. dostępność transportowa, jakość materiałów i konstrukcji, zarządzanie eksploatacją i realizacją, gospodarka wodna i odpadami.

CHR Galaxy uzyskało certyfikaty BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą zarówno w kategorii Asset Rating (budynek) jak i Building Management (jakość zarządzania).

- Bardzo się cieszymy z takiego wyróżnienia. Certyfikaty są potwierdzeniem naszego zaangażowania w ochronę środowiska oraz dowodem na to, że budynek Galaxy jest zbudowany i zarządzany pod kątem obniżenia kosztów eksploatacji, a więc z korzyścią dla naszych najemców i klientów. Proces certyfikacji BREEAM In-Use potwierdził wysoką jakość stosowanych przez nas procedur związanych z utrzymaniem budynku. Bardzo dobrze oceniono także jakość wykonywanych przeglądów i konserwacji systemów i urządzeń technicznych. - mówi Wojciech Knawa, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Echo Investment.

Certyfikat BREEAM In-Use przyznawany jest przez BRE (Building Research Establishment) na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez licencjonowanego asesora, który w trakcie procesu certyfikacji współpracuje z zarządcą nieruchomości.
 
GALAXY to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 42 000 mkw. W GALAXY klienci mogą korzystać z oferty 170 sklepów różnych branż, wielocalowego kina i hipermarketu Real. Obiekt zaprojektowany przez pracownię architektoniczną OTH został otwarty w 2003 roku.