J.W. Construction Holding zakończył negocjacje dotyczące realizacji pierwszego etapu projektu Hanza Tower. Generalnym wykonawcą zostało szczecińskie przedsiębiorstwo budowlane Calbud.

Zakres prac określonych umową przewiduje wykonanie konstrukcji żelbetonowej stanu zero, czyli budowę trzech kondygnacji podziemnych. J.W. Construction powierzył wykonanie prac jednej z największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim. Firma tłumaczy, że decyzja wynika ze złożoności projektu Hanza Tower, a Calbud ma również doświadczenie międzynarodowe. Zgodnie z rozwijaną przez J.W. Construction Holding koncepcją, powstający właśnie biurowiec ma sięgać 125 m. i być najwyższym budynkiem na linii Berlin-Szczecin-Gdynia.

- Wybór odpowiedzialnego partnera biznesowego, który cieszy się zaufaniem nie tylko polskich, ale również zagranicznych inwestorów, był dla nas kwestią kluczową. Hanza Tower to 25 piętrowa inwestycja komercyjna, która będzie wizytówką J.W. Construction Holding S.A. w Szczecinie. Chcemy, aby projekt stał się również jednym z symboli nowego etapu rozwoju tego miasta, które zyskuje coraz większe znaczenie na biznesowej mapie Polski. – powiedział Tomasz Panabażys, wiceprezes J.W. Construction Holding S.A.

Hanza Tower to projekt o powierzchni 34 000 m kw., na których powstaną biura, sale konferencyjne oraz lokale handlowe. Na najwyższej kondygnacji zaplanowano restaurację z tarasem widokowym, natomiast w podziemiu do dyspozycji gości będzie 400 miejsc parkingowych. Termin oddania inwestycji do użytku to przełom 2014 i 2015 roku.