Inwestor North-West Logistic Park w Szczecinie podpisał umowę najmu z Premium Distributors na wynajem 40 proc. powierzchni w Hali A.  Komercjalizacją projektu zajmuje się firma Litwiniuk Property, Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle oraz Colliers International, firmy  posiadające międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. 

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A o powierzchni najmu 64 000 mkw. Inwestycja o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. adresowana jest do firm z całej Europy. Inwestorem logistyczno – magazynowego kompleksu, którego budowa ruszyła jesienią ubiegłego roku jest spółka  North-West Logistic Park. Zarządcą parku została firma Cushman & Wakefield Polska.

W dniu 28 grudnia została podpisana umowa najmu z firmą Premium Distributors Sp. z o.o. - art. alkoholowe z Grupy Eurocash. Spółka wynajęła 2700 mkw. w nowo budowanej Hali A. Obecnie 40 proc. jej powierzchni jest już wynajęta.

W ramach kompleksu North-West Logistic Park powstaną docelowo trzy nowoczesne hale, przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Wszystkie obiekty, wyposażone będą w nowoczesne rozwiązania techniczne i zapewnią możliwość wysokiego składowania. Ważnym atutem hal będzie duża elastyczność modułów magazynowo – produkcyjnych, Przestrzenie logistyczne gwarantować będą wysoki standard składowania i produkowania. Atutem projektu będzie również infrastruktura, która powstanie przy udziale inwestora: wygodny, obszerny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych  i osobowych, zabudowa towarzysząca (budynki portiernii, rozdzielnia SN, pomieszczenie telekomunikacyjne, zaplecze socjalne dla obsługi technicznej obiektu). Park logistyczny o powierzchni całkowitej 140.000 mkw  będzie ogrodzony i całodobowo strzeżony.

Pierwszy z obiektów, wchodzących w skład North-West Logistic Park zostanie oddany do użytku już w I połowie 2013 r. Pozostałe magazyny będą oddawane do użytku w zależności od potrzeb przyszłych najemców.