Zdrojowa Invest wybrała generalnego wykonawcę I etapu Baltic Park Molo w Świnoujściu. W pierwszym tygodniu września STRABAG przejmie plac budowy i od razu rozpocznie jego zagospodarowanie. 

W 2012 roku kołobrzeski deweloper zorganizował wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i udziałem miasta konkurs na koncepcję architektoniczną kompleksu hotelowo-apartamentowego Baltic Park Molo w Świnoujściu. W czerwcu br. Zdrojowa Invest uzyskała ostateczne pozwolenie na budowę. Chęć realizacji największej inwestycji na Wybrzeżu zgłosili wszyscy najbardziej liczący się w branży budowlanej generalni wykonawcy. Ostatecznie budowę części apartamentowej wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu zrealizuje Strabag – spółka córka austriackiego koncernu budowlanego, jednego z największych w Europie.

Zdrojowa Invest przekaże teren przeznaczony pod budowę w pierwszym tygodniu września i niezwłocznie rozpoczną się prace przygotowawcze, a następnie od razu budowa. Szacowany koszt całej inwestycji (bez molo) to 250 mln zł, w tym min. 25 mln zł pochodzić będzie z funduszu UE.

W ramach projektu do 2015/2016 powstanie hotel, aquapark, apartamentowce, nowa promenada z fontannami, a wzdłuż niej pasaż handlowy, a do ok. 2020 kolejny hotel oraz molo, które ma być zwieńczeniem całego kompleksu. Dochodowe apartamenty oraz jednostki mieszkalne w hotelu, a także część z lokali użytkowych już można kupić.

- Baltic Park Molo to wyjątkowy projekt, który ma szansę stać się ikoną Świnoujścia. Dlatego do rozmów, które prowadziliśmy z wielką starannością, zaprosiliśmy tylko najbardziej renomowanych generalnych wykonawców. Takich, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zagwarantują najwyższą jakość i terminowość  wykonania. Wybór był trudny, a  spośród nich wybraliśmy STRABAG, którego stabilna pozycja lidera na wielu rynkach, daje nam obietnicę bezproblemowej i najszybszej realizacji inwestycji na dzisiejszym trudnym rynku budowlanym – komentuje wybór generalnego wykonawcy Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest.

-Balic Park Molo to bardzo obiecujący projekt. Skala tej inwestycji oraz jej rozmach wpisują się obszary zainteresowania naszej firmy, która celuje w realizację dużych projektów, takich jak centra handlowe, autostrady czy prestiżowe hotele. Mamy bogate doświadczenie zdobyte nie tylko Polsce, ale wielu krajach Europy i cieszymy się, że Inwestor docenił je wybierając właśnie STRABAG na wykonawcę tego kompleksu – mówi Rainer Steindl, dyrektor finansowy STRABAG Sp. z o.o., Budownictwo Ogólne.