Strabag podpisał umowę na budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie. Na kontrakcie zarobi ponad 42 mln euro.

Konsorcjum pod przewodnictwem Strabag wybuduje dla inwestora Atrium European Real Estate Limited, reprezentowanego przez spółkę zależną CH Felin, galerię handlową z ośmioma salami kinowymi oraz garażem podziemnym na ok. 1 600 miejsc postojowych. Ponadto zostaną ukończone dwa istniejące już budynki z garażami, hipermarket spożywczy oraz market budowlany z kompletną infrastrukturą zewnętrzną, zewnętrznymi parkingami na ok. 1000 miejsc postojowych i drogami dojazdowymi.

Wartość kontraktu wynosi ok. 55,4 mln euro, w tym 42,5 mln euro to wartość kontraktu Strabag. Powierzchnia całkowita inwestycji wynosi ponad 160.000 mkw., w tym 125.000 mkw. stanowi powierzchnia galerii handlowej wraz z garażem podziemnym.

Prace na budowie już ruszyły, natomiast ich zakończenie spodziewane jest na luty 2014 roku.

- Pozyskanie tego zlecenia jest dla nas dużym sukcesem, zwłaszcza, że sytuacja w polskiej branży budowlanej jest napięta i na rynku ciągle maleje liczba dużych kontraktów. Uzyskaliśmy zlecenie nie na podstawie niskiej cenowo oferty, lecz dzięki naszym licznym referencjom w zakresie generalnego wykonawstwa galerii handlowych. Solidna sytuacja finansowa grupy Strabag, za którą zamawiający przyznał nam dodatkowe punkty jest kolejnym gwarantem dobrego wykonania umowy” - podkreśla Alfred Watzl, prezes Strabag Budownictwo Ogólne i Inżynieryjne.